Diagnostika a opravy DPF filtra


 • 211
 • 26.7.2013
 • Používateľský článok
 • dpfV mojom článku by som sa chcel povenovať problematike DPF filtra. Informácie v texte sú moje praktické skúsenosti a týkajú sa vozidiel VW Group, teda Audi, VW, Škoda a Seat. DPF filter je veľký strašiak  dnešných motoristov. Problém s DPF filtrami ale nie je až taký hrozný ako sa často v diskusiách píše.

  Hneď na začiatku musím napísať, že za veľa problémov s DPF-kom je zlá diagnostika a postup pri opravách súvisiacich z DPF-kom. Týka sa to hlavne garážových majstrov, samozrejme česť výnimkám, ale tých je málo. Ako tu už bolo v jednom článku podrobne popísané (pozn. red. TU), DPF filter slúži na zachytenie sadzí, ktoré vznikajú pri spaľovaní  paliva vo vznetovom motore. Súčasťou DPF systému sú okrem samotného DPF filtra aj čidlo teploty pred filtrom, čidlo teploty za filtrom a snímač rozdielu tlaku - tzv. snímač diferenčných tlakov. Pokiaľ má systém pracovať správne, elektronika vstrekovania paliva, turbo, sacie potrubie (tesnosť hadíc plniaceho tlaku) atď. všetky tieto komponenty musia byť  v 100% stave. Inak dochádza k nesprávnemu spaľovaniu a zanášaniu DPF filtra.

  Za jazdy sa filter priebežne čistí sám, riadiaca jednotka motora si sama spúšťa čistenie cca. každých 500 km na dobu 10 až 20 minút. Tento proces je za jazdy pre bežného vodiča nepostrehnuteľný pokiaľ všetko pracuje správne. Pokiaľ systém motora nie je v poriadku (netesné sanie, chyba klapiek v sacom potrubí, zlý plniaci tlak turba, nefunkčné čidlo teploty výfukových plynov) dôjde k tomu, že režim čistenia sa nespúšťa, filter sa zanesie a začne svietiť kontrolka poruchy. V takom prípade treba dať vozidlo na diagnostiku, kde odborník prečíta a správne vyhodnotí chybové hlásenie.

  Z praxe uvádzam: chyba 1. - filter na častice nadmerne zanesený, chyba 2. - snímač rozdielu tlaku prerušenie, skrat  alebo nehodnoverný signál. Toto sú časté hlásenia. V prvom rade treba skontrolovať snímač rozdielu tlaku, zmerať ho v bloku nameraných hodnot, pretože často je chybný. V tom prípade je potrebná výmena snímača, nie je to prácna ani časovo náročná vec a zaberie cca 30 minút. Cena dielu sa pohybuje na úrovni cca 30 až 45 €. Po výmene ale treba prispôsobiť RJ motora, čo je dosť dôležitá vec. Potom sa dá spustiť takzvaná servisná regenerácia, tá sa spúšťa, keď je zanesenie nad 50%. Do hodnoty 50% sa filter priebežne čistí sám, RJ motora si sama spúšťa čistiaci režim, pokiaľ je systém v poriadku. Toto je jeden príklad častého problému.

  Ďalej napr. pri vozidlách Passat r.v. 2007 až 2010 s motormi PD (čerpadlo tryska) sa dodatočne robila korekcia softvéru RJ motora z dôvodu častého hlásenia: filter na častice nadmerne zanesený. Takáto korekcia sa robí jedine v originálnom servise cez diagnostiku VAS. Nie je to nákladná oprava a riešia sa tým časté poruchové hlásenia, súvisiace s DPF filtrom.

  Ďalšia informácia sa týka výmeny filtra. Pokiaľ niekto vymení filter za nový, čo nie je lacné, treba urobiť korekciu hmotnosti popolčeka, ktorá sa robí cez diagnostiku VAS. Potrebná je aj korekcia snímača filtra rozdielu tlaku. Pokiaľ sa nastavenia neprevedú správne alebo vôbec, tak funkcie filtra a jeho čistenie nepracujú správne, čo vedie k jeho kratšej životnosti a z toho vyplývajúce problémy.

  Zaujímavosť na záver. Regenerácia sa u niektorých vozidiel (automatická ani servisná) nedá spustiť, keď je menej ako štvrť nádrže paliva v nádrži. Páni na to pozor. Téma DPF filter je písanie na dlho, preto len pár postrehov a skúseností z mojej praxe. Ako som už v úvode písal, pri objavení problémov s DPF filtrom je základná vec správna diagnostika a postup pri oprave. Pokiaľ má niekto problém okolo DPF, nech napíše do diskusie, pokiaľ budem vedieť  poradiť odpíšem vám.

  Peter doc.
  (článok prešiel redakčnou úpravou)
  Komentáre (211)

  Pridať komentár

  1. Peter15 4.2.2017 10:54

   Dobry den. Hlasilo mi dpf a tak som auto zaviezol automechanikovi, ten mi vymenil cidlo tlaku no po dvoch dňoch jazdenia zasa vyskočila kontrolka dpf aj motor aj zhavice tak ako aj predtým. Teraz mi povedal že to bude elektronika a že je na to ďalší mechanik co vymení dpf a spraví to za ďalších 300€? Aký je váš názor

   Odpovedať

  2. Martin 24.1.2017 23:55

   Dobry den, mam VW Passat_2.0_CR_103 kW_16V_214000km...svieti mi kontrolka DPF filtra,ked som bol na diagnostike tak chlapik vravel ze teplota nasavaneho vzduchu je 134 stupnov a hadica ku EGR je potecna mierne od oleja. Pri zasvietenych svetlach a zap.klime ukazovalo velku zataz alternatora cca_50%. Yebz auto malo nizsi vykon som nepocitil. toto je prvy krat co mi zasvietil DPF filter. Dakujem.

   Odpovedať

  3. Martin 15.1.2017 15:56

   Dobrý deň. Mám opel zafiru c, nabehane ma 190000 km. Počas jazdy pri zohriatom motore mi náhle vystupila teplota chladiacej kvapaliny na 130 stupnou, zasvietila mi oranžova kontrolka motora a motor hodilo do nudzoveho režimu.. Motor som zastavil skontroloval som kvapalinu atď. všetko bolo v poriadku. Po vychladnuti motora asi 2 hodiny som naštartoval ale ručička vždy ukazovala 130 stupňov, aj ta kontrolka svietila aj ked bol motor studeny. Na diagnostike mi vypisalo chybu : vysoka teplota výfukových plinov (P2428), a nizka teplota nasavaneho vzduchu. Po vymazani chyby všetko v poriadku a auto šľapalo ďalších 1000 až 2000 km, kym mi to nespravilo zase.

   Odpovedať

  4. marcel 2.1.2017 22:05

   dobry den žadam o radu, mam skoda octavia 2 rs, svítí mi kontrolka filtru pevných častic, nejde zregenerovat ani vinutit zas jizdy regeneraci, filtr na autě není vykuchany rozdíl tlaku je 18 mbr na volnoběch, pri zaplem kličku 0mbr, auto nepíše žadnou chybu, krom toho že svítí kontrolka dpf filtru, když odpojím čídlo diferenčního tlaku ta nastartuji, tak zavada žadna, mam diagnostiku super vag tudíš se domnívám že je tam nejakej přehranej software setkal jste se stím někdy že by někdo vyřazoval dpf fitr? jiank koncovka vyfuku je čísta,, děkuji za odpověd

   Odpovedať

  5. 407 1.6 hdi 80kw 29.6.2016 23:26

   debry den prosym vas mam problem autorizovanom servise mi povedali ze pradepodobne mam dpf vyndani alebo prevrtany na diagnostike mi namerali nulove hodnoty a ze niekto tam musel upravovat softwer lebo sa tam nevedeli niak dostat, vikon to ma ale je trosku hlucnejsi motor a mam nadmernu spotrebu paliva a uz som menil aj egr ventil a stale vetilator chladi a inf.paneli mi pise regeneraciu dpf,a samozrejme viac to coudi prosim o radu ako mampokracovat rieseni problemu.dik

   Odpovedať

  6. Tomas ch 27.4.2016 11:44

   Dobry ako sa da na diagnostike pozriet ci chladic spatnych vyfukovych plynov fungzje spravne teda ak sa to da cez vcds.

   Odpovedať

  7. Tomas.CH 20.4.2016 20:25

   Dobry den Skoda superb 2.0tdi rv.2009 cr 170ps regeneracia sa spusta uz po 80km na diagnostike sa filter rychlo plni bol uz aj cisticom vycisteny vymeneni snimac diferencneho tlaku lambda vymenena a prisposobene v riadiacej jednotke a aj tak to nefunguje spravne mechanik mi poradil aby som endoskopickou kamerou pozrel dpf ci nieje vnutro prasknute:)

   Odpovedať

   1. Tomas 20.4.2016 22:37

    To fakt vyzerá že je v šústí dpfko, ešte skotrolovať stav vstrekov, či motor moc nedymí a ak nič tak jedine druhé dpf

    Odpovedať

    1. Tomas ch 21.4.2016 10:59

     Na diagnostike trysky vykazju vmeranim bloku 13 hodnoty cca 0. 1mg +- 0. 05 objednal som endoskop tak ak dojde do vikendu skontrolujem dpf je pravda ze Motor je za studena hlucnejsi

     Odpovedať

  8. Marek M. 12.2.2016 19:22

   Dobrý deň, mám Peugeot 407 1,6 hdi. Koncom roka 2015 som mal problém s turbom ( ťahalo olej ) výkonaná výmena turba. Pár dní na to mi hneď po naštartovaní na benzínke, kde som natankoval plnú nádrž vyhodilo hlášku: risk of particle filter blocking. Od vtedy boli vykonané 2 vynútené regenerácie filtra na 0%, diagnostika neukazuje žiadne chybové hlásenia, aditivum okolo 1270 ml, v servise Peugeot v Michalovciach ma s istotou presviedčali, že to budú iba žhaviče. Keďže som ich mal kúpené dávnejšie, tak som im ich teda dal neveriacky vymeniť. Keď mi technik odovzdával auto, vravel že je všetko ok, iba jazdiť a hlásenie zmizne. Neveril som a po zhruba 1000 km hlásenie nezmizlo. Už im moc neverím. Hlásenie furt svieti, auto beží v pohode bez straty výkonu. Iba to tam svieti a nikto mi nevie povedať, kde môže byť chýba. Svieti mi to tam už skoro 3 mesiace a na pohode mi to nepridáva. V servise mi povedali, že je auto v poriadku.

   Odpovedať

   1. Marek M. 10.3.2016 17:55

    Dobrý deň, mám Peugeot 407 1,6 hdi. Koncom roka 2015 som mal problém s turbom ( ťahalo olej ) výkonaná výmena turba. Pár dní na to mi hneď po naštartovaní na benzínke, kde som natankoval plnú nádrž vyhodilo hlášku: risk of particle filter blocking. Od vtedy...... Takže, po 3 mesiacoch hútania a neznalosti chyby: V Peugeote Michalovce si už škrabali hlavy no nakoniec jednému technikovi napadlo do servisného strediska či nemá preinštalovať soft. v mojom aute. Na to mu poradili aby skúsil prepísať hodnoty pridávania "močoviny" (aditíva) . Aké hodnoty tam zadal? To už ja neviem, som rád že som z nich vytiahol aspoň túto informáciu. Záver: Pri natankovaní plnej nádrže (neviem či práve to bolo spúšťačom toho celého) muselo niečo zblbnúť a vznikol nepomer medzi palivom a aditívom. Počítač si myslel že je málo aditíva aj napriek tomu, že ho tam je ešte celkom dosť a preto stále hlásil riziko upchatia filtra aj keď filter bol takmer čistý. Snáď to niekomu pomôže až bude mať takýto problém. :-)

    Odpovedať

  9. Jakub 3.7.2015 22:55

   Zdravim rozsvietil sa mi check engine, bol som na diagnostiku vyhodilo chybu senzoru vyfukovych plynov, chcem sa spytat ci zvladne 2000km cestu zo svedska na slovensko alebo to mam dat tu opravit? Audi A6 2.0 tdi r.v. 2010

   Odpovedať

  10. Anna 22.6.2015 19:39

   Dobrý deň, mám Citroen C4, 1.6 Hdi, 80 kW, r.v. 2007. regenerácia sa mi spúšťa každých ca 400 km. auto stratí výkon, nereaguje na plyn a po celý čas počuť zo skrinky naľavo od volantu, cvakanie - ako keby nejaké relé, v pravidelných intervaloch (každých 10-15 sekúnd). Po 2-3 minútach auto ide bez problémov. Dnes sa mi začal čistiť filter keď som stála na ceste a začalo to cvakaním a bolo cítiť nepravidelné trhanie motora. keď som chcela pridať plyn, tak auto vôbec nereagovalo, potom otáčky odrazu vyleteli. skúsila som to ešte niekoľkokrát zopakovať - stále to isté. vypla som motor - bolo cítiť niečo ako spálenú gumu a po ca 5 minútach som naštartovala a auto šlo bez problémov. na diagnostike je všetko ok. nesvieti žiadna kontrolka. viete mi poradiť? Ďakujem

   Odpovedať

  11. Stevo 9.6.2015 20:02

   Dobrý večer, ma Audi A4 rok výroby 2011 a svieti mi zlta kontrolka motora. V servise pri diagnostike zistili ze je zanesený filter pevných casti. Nie je mozne ze sa len nespusta samocistenie alebo je to normalne pri 146 000km. Jazdim kratke trasy teda priblizne rok max 20-30km do práce. Auto som doniesol minuly rok z Nemecka. Ako spustim servisnu regeneraciu?

   Odpovedať

   1. gggg 23.6.2015 22:46

    fakt si myslis, ze 4 roky stare audi v nafte ma 140tkm? to malo tak za prvy rok..

    Odpovedať

  12. Jakub 8.6.2015 18:51

   Dobry den chcel by som sa opytat mam bmw e60 530d a prestalo mi zapinat turbo ale nesvieti ziadna kontrolka na diagnostike pise iba zanesenie dpf staci ho vymenit?

   Odpovedať

  13. Braňo 9.5.2015 08:09

   Zdravím. Mám Octaviu II 1,9 TDI 77kw motor BLS. 2 dni pred STK som umyl motor a všetko bolo OK . po emisnej kontrole mi začala svietit kontrolka motora. diagnostika vyhodila chybu :
   001139 - tlakovy snimac vyfuku 1 (G450): signal prilis velky
   P0473 - 000 - -
   info o závadě:
   Stav závad: 01100000
   Priorita závad: 2
   Frekvence závad: 1
   Kilometry: 194061 km
   Indikace času: 0
   Datum: 2000.00.00
   Čas: 07:53:12

   info o závadě:
   Otáčky: 0 /min
   Rychlost: 0.0 km/h
   Výkon/klapka: 0.0 %
   Napětí: 12.31 V
   Kilometry: 0 km
   Teplota: 72.0*C
   Tlak: 979.2 mbar

   vymenili sme snimac tlaku a natiahli nové kable do RJ. A ani po zakladnom nastaveni chyba nezmizla. DPF je zanesený na 15 % a aj napriek chybe regeneracia prebehla normalne. Mohli by ste mi poradit čo mam skusit dalej ? Ďakujem

   Odpovedať

  14. jaroslav 28.4.2015 23:02

   peugeot 607 razom stratil výkon rozsvietila sa oranžova kontrolka pri vyradenej rýchlosti nešiel do otačok iba do3000 ked´som viac krát popridával na plno zrazu sa rozbehol ,po vypnutí a zapnutí kontrolka zhasla jazdil som 2 týždne´zavada sa opakovalo 2 krat potom opat´ta ista zavada ale už to nepomohlo ,boli sme v meste pri byte tak som to vela krat neturoval.Ráno sme naštartovali prešli 100 metrov stale slablo až skapalo nakoniec sa nedalo ani naštartovat .Sme v Nemecku v servise mi povedali že to bude asi vysokotlake čerpadlo oprava asi 1500€.ja som si myslel že je to partikel filter Asi ho dopravím na Sk.Aky mate vy nazor som z Považskej Bystrice

   Odpovedať

  15. peter 7.4.2015 07:57

   Filter DPF. sa čistí priebežne sám do isteho stupna zanesenia, je to individualne podla modelu a motora . Ked sa presiahne hranica kedy sa už nevie sám prečistiť tak treba spustiť servisnu regeneraciu vo vašom pripade , ktorý popisujete treba spustiť servisnú regeneraciu sadze sa vypalia, čistením sa vypaluju sadze . cca do 50g sa precistuje automaticky pokial sa jazdia kratke cesty nespusti cistiaci režim automaticky lebo sú neni splnené podmienky tak potom nastane problem vozidlo prejde do nudzoveho režimu a v chybovej pamati je zaznam filter na castice chyba funkcie , v tom pripade treba spustit regeneraciu a dodrzat vsetky podmienky ktore su nutne pre tento ukon . peter.

   Odpovedať

  16. Fero 5.4.2015 20:36

   Peter mozem sa este ja opytat mam zaplnene DPF na 51g zo 60g bolo mi povedane ze to su tie castice alebo ako sa to vola co sa neodstranuju pri regeneracii filtra... ze co s tym vazne nepomoze nijak napr. spustit regenarciu cez diagnostiku alebo ako sa to da riesit dpf dosluzi ked bude zaplnene na tych 60?

   Octavia 2 1.9TDI 77kw

   Odpovedať

  17. peter 5.4.2015 18:22

   K vasemu problemu , neni mi celkom jasne co vsetko sa stalo z vasim vozidlom neni to zrozumitelne napisane . Co sa tyka EGR. Ten sluzi na znizenie teploty horenia v spalovacom priestore , to znizuje emisie. Ked ho zaslepite tak priami suvis s DPFkom, to nebude mat ale pokial jr.motora zaznamena nizky prietok tak vozidlo moze prejst do nudzoveho rezimu , ale nemusi . Pokial nastane neaka chyba v elektronike motora nespravna funkcnost niektorej sucasti tak system nemusi spustat priebezne regeneraciu DPF. Co sa tyka prevadzkoveho stavu otvarania EGR. Ten ovlada rj.motora a spusta ho podla potreby , zalezi na teplote motora , otackach , zatazeni motora a td. Peter.

   Odpovedať

  18. Zdeno 5.4.2015 01:11

   Zdravim mam problem po chemickom a manualnom dokladnom(rozrezanie a zvarenie) vycisteni dpf v chevrolet epica 2.0 vcdi 110kw lebo bol tak zaneseny ze auto uz ani nenastartovalo uz je vsetko ok ale je strasne vysoka spotreba,mam pocit ze stale prebieha regeneracia,ziadna kontrolka uz nesvieti ako predtym. Bolo to asi tak, zabilo dpf pre ignoraciu stareho majitela a mne sa stalo ,vysoka hldaina oleja turbo potiahlo olej nenormalne otacky ,zhoreli dve trysky odpalilo spicky ,po rozobrati nafta v zberom potrubi a v trubkach egr vylial so tak asi poldeco(neviem ze ci je to nafta z neustalej regeneracie alebo z tych odpalenych trysiek? piesty ok,trysky a turbo som dal zrepasovat ,potom som riesil ten,filter dpf ako som pisal lebo to neslo ani nastartovat,len po odmontovani kolena z turba, teraz vsetko funguje ako ma no je strasna spotreba,treba po takom vycisteni filtra nieco softverovo upravit,spotrebu pisu 6.5 a mam asi 12l a casto bezi ventilator. Este jedna vec elekt.ventil egr na volnobeh nerobi podtlak prud tam je vacum tak isto neviem ci ma otvarat egr na volnobeh ako u vw alebo je zly ten elek.ventil.bude problem ked zablendujem egr plechom pre istotu,sice aj tak neotvara,ale neviem ci tesni alebo musi byt egr funkcne Z VASHO HLADISKA? kvoli dpf.

   Odpovedať

  19. peter 29.3.2015 21:10

   V tomto pripade by som skontroloval kabelaz od snimaca az k rj.motora , a skontrolovat softwer rj. Motora . Podla toho co pisete , snimac uz bol vymeneny a chyba sa opakuje tak problem bude inde . Kabelaz skontrolovat ako prvu vec .peter.

   Odpovedať

   1. Fero 3.4.2015 13:39

    No tak bola to kabelaz problem vyrieseny... a chcem sa opytat bolo mi povedane ze mam filter zaplneni na 51g zo 60g a ze to su tie castice co nepomoze ani regenaracia filtra tak neviem vazne keby ze dam nutenu regenarciu tak to nepomoze? alebo co s tym

    Odpovedať

  20. Fero 29.3.2015 16:27

   NO neviem presne chybu jedine viem ze snimac vyfukovych plynov G450, kontralka motora svietila teraz zhasla ale stale sa stane ze idem a motor presne hodi ako do nudzoveho rezime stiskam plyn a nic musim vyhodit rychlost a tak...

   Odpovedať

   1. fero 29.3.2015 19:33

    tu je chyba

    009299 - Filtr částic vznět.motoru; snímač rozdílového tlaku: neplatný signál
    P2453 - 000 - - - Sporadická
    info o závadě:
    Stav závad: 00110000
    Priorita závad: 2
    Frekvence závad: 1
    Indikace času: 0

    info o závadě:
    Otáčky: 0 /min
    Rychlost: 0.0 km/h
    bez jednotek: 0.00
    bez jednotek: -10.20
    Váha vzduchu: 5.69 g/s
    Teplota: 180.0*C
    Teplota: 20.7*C

    001137 - tlakovy snimac vyfuku 1 (G450): neverohodny signal
    P0471 - 000 - - - Sporadická
    info o závadě:
    Stav závad: 00110000
    Priorita závad: 2
    Frekvence závad: 1
    Kilometry: 181228 km
    Indikace času: 0
    Datum: 2000.00.00
    Čas: 14:50:00

    info o závadě:
    Otáčky: 2394 /min
    Rychlost: 111.0 km/h
    bez jednotek: -61.20
    bez jednotek: -10.20
    Váha vzduchu: 58.31 g/s
    Teplota: 354.0*C
    Teplota: 18.9*C

    Odpovedať

   2. JOzef 30.3.2015 20:11

    presne toto aj mne robilo, pokles vykonu pri zrychlovani, ked som preradil rychlost, zase tahal.
    najprv mi nahrali novy firmware, potom co to nepomohlo, vymenili senzor tlaku g450, potom uz diagnostika chybu nevyhodila

    Odpovedať

  21. peter 29.3.2015 11:53

   Pokial sa opakovane vyskytuje chyba snímača rozdielu tlaku , skontrolovať v akom stave je kabelaž ktora k nemu vedie , skontrolovať stav potrubia ktore je pripojene . A tiez skontrolovať softwer rj. motora . Vynechavanie motora som este nevidel pri chybe tohoto snimača , motor môže tak prejsť do nudzoveho chodu strati vykon , pripadne sa rozsvieti kontrolka motora alebo filtra dpf. Este by som rad vedel aku konkretne pise chybu ? Peter

   Odpovedať

  22. Fero 28.3.2015 13:16

   Zdravim mam problem so snimacom tlaku G450 bol som uz v dvoch servisoch a problem pretrvava v prvom pripade mi ho vymenili za Bosch s tym ze je to opravene tak som spokojne odysiel jazdil a po case sa znova rozvietilka kontrolka motora ale auto islo normalne tak nevedeli na to prist ma poslali k inemu panovi ten spravil to iste len tam dal original diel prisposobenie z RJ samozrejme idem domov a bum znova to blbne motor vynecha niekedy netaha musim vyhodit rychlost a potom pokracovat... chybu znova vypisuje neviem co to moze byt vcera som jazdil cely den nestalo sa to ani raz... dnes som siel do mesta a znova vynechal asi 4 krat... nema niekto skusenost

   Odpovedať

   1. Fero 28.3.2015 13:17

    Auto: Octavia 2 1.9 TDI 77Kw DPF

    Odpovedať

  23. peter 27.3.2015 15:46

   Pri výmene senzora G450, čo by mal byť senzor rozdielu tlaku DPF. treba urobiť prispôsobenie a pri tejto hmotnosti by som osobne spustil regeneraciu ale mohli urobiť aj to , že urobiť skúšobnú jazdu cca 10až15km. a opakovane skontrolovať stav zanesenia . Je možné , že hodnota klesne v tom prípade nemuseli spúšťať regeneraciu. boli prípady ked sa robila aj aktualizacia softu motora podľa stavu rj. peter.

   Odpovedať

   1. JOzef 30.3.2015 20:14

    skusobnu jazdu som absolvoval s majstrom, cca 2 km, ked vytacal motor po 3500 otacok, ci zase nenastane pokles vykonu.
    soft mi aktualizovali pred vymenou senzoru, pretoze chyba sa tym neodstranila.
    cotal som, ze po vymene senzora treba spustit cez VAS prisposobenie a zadat ten jeden kod.
    ale to urcite neurobili, lebo som sa na to pytal. odpoved bola, prisposobi sa to samo. co vy na to?

    Odpovedať

   2. Jozef 2.4.2015 13:35

    hrozi nieco, ak sa neurobi prisposobenie noveho senzora? funguje potom vobec?

    Odpovedať

  24. jozef 26.3.2015 19:37

   Dobry den Peter, absolvoval som vymenu senzora g450 na octavii motor bmm, potom co som maval straty vykonu a diagnostika ukazala "unplausibles signal" tohto senzora.
   Po vymene ale v autor.servise nezadavali ziadne kody cez diagnostiku. Hmotnost popola bola 37 g takze ani nespustili regeneraciu.
   Je tento postup v poriadku?

   Odpovedať

  25. peter 26.3.2015 07:40

   Dobrý deň, skontrolovať na koľko percent je zanesený filter DPF. a či sa v diagnostike nenachádza aj neaká iná chyba ktorá môže mať vpliv na časté zanášanie filtra DPF. pokiaľ bude problém napr, chyba neakého snímača , alebo problém na vstrekovaní paliva dochádza k zlému spalovaniu a k nadmernému zanášaniu filtra DPF. možností prečo ve veľa teba urobiť diagnostiku jednoznačne . peter.

   Odpovedať

  26. patrik 23.3.2015 11:44

   Dobry den..chcel by som sa opytat,mam mazdu 6 combi 2006 2.0 105kw najazdene cca 165ti..cez vikend som cestoval do ziaru nad hronom z bratislavy a pri zarnovici mi zacalo blikat dpf a zaroven svietit autosmyk,znizilo mi vykon auto,zlenivelo..tak v ziari som bol na diagnostike a regeneroval filter cez pocitat strasny dym na zaciatku a potom mi prestali svierit kontrolky a povedalmi trn pan ,ze treba urcite vymenit olej, tak na druhy den som vymenil olej, auto slapalo islo uplnr super,lepsie ako predtym..tak som myslel ze mam problem vyrieseny ale ked som sa vracal zo zarnovice do ba tak na pri trnave mi to zacalo zase blikat dpf a tiez svietit kontrolka smyku..viete mi prosim vas poradit co by som s tym mal robit? Dakujem vlmi pekne...patrik...

   Odpovedať

  27. Stevo 19.3.2015 10:12

   Ok vdaka

   Odpovedať

  28. peter 18.3.2015 20:40

   S vozidlami subaru nemam skusenosti asi vam neporadim ,peter

   Odpovedať

  29. peter 18.3.2015 20:38

   Ak vam vybije bateriu za 3 dni , je velka pravdepodobnost zvyseneho kludoveho odberu prudu z baterky. Zmerat kludovy odber, zmerat dobijanie , skontrolovat kabelaz v motorovom priestore , skontrolovat aj ukostrovacie body , a alternator .peter

   Odpovedať

   1. Štefan 19.3.2015 13:50

    V servisoch mi tvrdili, že spravili úkony, čo aj vy mne doporučujete a výsledok bol stále ten istý.
    už neviem fakt, čo mám robiť.
    Ďakujem

    Odpovedať

  30. Štefan 18.3.2015 18:42

   Mám VW polo 1,2 47kw rv2005, môj 1. problém je, za tri dni mám vybitú baterku. Navštívil som už tri servisné strediska, všade bola odpovaď - premerali sme všetko - všetko je v poriadku, vymeňte baterku. už som vyskušal tri baterky a problém je ten istý.
   2. problém, naštartujem auto a na voľnobehu my blikajú zapnuté stretávacie svetlá ak sa otáčky zvýšia nad 1500 tak to prestane. Prosím poradte mi, už som s toho neštastný
   Ďakujem

   Odpovedať

  31. Stevo 15.3.2015 22:57

   Mam nabehane 208tis momentalne kupil som ho ked mal 180tis no uz aj ja si myslim ze to len ten filter moze byt ved co uz ine ale zaujimave je ze nic ziadna porucha nesvieti .

   Odpovedať

  32. Stevo 15.3.2015 22:45

   Zabudol som napisat ze je to rocnik 08

   Odpovedať

  33. Stevo 15.3.2015 22:19

   Zdravim chcem sa opytat ci mate skusenosti z boxerom dieslom od subaru.Problem je taky ze auto je uz po vymene zotrvacnika,EGR ventilu plus saci ventil aj cidlo a auto slo cca300km ok a teraz sa stava ze sa neda vytocit nad 1300ot ked je teple ze zastavym a ho vypnem a cca za 5min chcem ist tak ho nenastartujem vobec.Tak po 20min uz je to ok.Rano studeny startuje perfektne.Pred vymenou EGR a sacieho svietila kontrolka aj diagnostika ukazala problem ale teraz nesvieti nic.

   Odpovedať

   1. Palo 15.3.2015 22:35

    Nenapisal si kolko to ma nalietane a ktory rocnik, predpokladam ze 2008 alebo 2009. Tie ospevovane boxerdiesle sa do euro5 srali ako na beziacom pase. Ak si toto vsetko menil bude asi pripchaty samotny dpf.V servise nepovedali v akom % stave je dpf, spravili nutenu regeneraciu?

    Odpovedať

  34. Stanislav 15.3.2015 19:34

   dakujem za odpoved, za rok som najazdil 27 000km, zachvilu pojdem na prvu prehliadku. asi to zmenim na Vase odporucenie, ze vymenim pri cca 50 000km namiesto 60.....olej doporucujete longlife ako su zvyknuti vo vw? Je pravda, ze vacsinou mam 50% mesto 30% dialnica 20% mimomestke trasy....dpfko dam skontrolovat. Stanislav

   Odpovedať

  35. peter 11.3.2015 15:46

   pokiaľ sa rozsvecujú rôzne kontrolky na vozidle , myslím hlásenie chyby treba to skontrolovať prečo sa tak deje , dôvod. pokiaľ sa dohodneme na termine môžete sa zastaviť na kontrolu a diagnostiku to neni problém z mojej strany , peter.

   Odpovedať

  36. peter 11.3.2015 15:41

   čo sa týka životnosti DPFka, je to velice individualna vec to sa nedá presne určiť , servisné intervaly výmeny oleja sú 2 roky alebo do 30000km. dá sa nastaviť interval 1rok, alebo 15000km. ja osobne by som doporučil výmenu tých 15000 až 20000km, pokiaľ to najazdíte do jedného roka , servisný interval sa priebežne sleduje v samotnom aute a môže kludne hlásiť servis aj po 21500km, alebo 19000km, záleží to podľa termického zaťaženia oleja vôbec podľa prevádzkových podmienok v akých sa jazdí to znamená , počet studených štartov, a podobne, peter.

   Odpovedať

  37. skoda superb 10.3.2015 14:49

   Díky za odpoveď!!! Ešte som sa chcel opýtat na kontrolku dpf-ka. Auto nemám dlho a musel som ísť k mechanikovi na počítač urobiť regeneraciu. Po ceste do Blavy som odstavil auto znova naštartoval rozsvietila sa kontrolka dpf-ka išiel som presne podľa návodu ot. 2000-2500 cca 15 min dalšia kontrolka žhavenie, po 40min som auto odstavil a znova naštartoval a rozsvietila sa kontrolka check motora. Samozrejme pokračoval som smerom domov auto išlo normalne žiadný núdzový režim. Čítal som že ste z PB dalo by sa na to pozrieť keby sa mi to zopakovalo pochádzam z Bytče. Zatial dík!!!!

   Odpovedať

  38. Stanislav 10.3.2015 14:48

   Dobry den, chcel by som sa opytat na zivotnost DPF filtra, vw motor 1.6tdi. Jazdim denne do prace cca 25km, vikendove vylety v rozpeti 500 az 800km, moj celkovy rocny najazd je 26-30tis km. Postrehol som par regeneracii hlavne v meste, ked mi vybehnu na 1000otacok, tak vtedy vybehnem na dialnicu alebo obchvat a idem cca 15-30 min aby sa to vypalilo...a pocul som ze vraj dpf dokaze vypalovat aj na mieste..( pri parkovani domov ) ci tomu staci? Rad by som pocul Vas nazor na vymenu oleja. menit ho podla stanoveneho intervalu 2 roky alebo 30 tis km, alebo dat variabilny servisny interval? teraz mam stanoveny pevny. S pozdravom Stanislav

   Odpovedať

  39. peter 9.3.2015 20:05

   Riadiaca jednotka si robí priebežne čistenie sama podľa stupňa zanesenia a prevadzkoveho stavu motora , je to individuálne .peter,

   Odpovedať

  40. Anonym 9.3.2015 15:40

   Dobry den. Chcel by som sa opytat ako často si robi rj regeneraciu dpf-ka na Skode Superb 2.0 Tdi. Ako ma na to upozorní pal. počitač?

   Odpovedať

  41. peter 8.3.2015 21:24

   Zdravím , no to že sa nedá motor na volnobeh dostať nad 2500 otačok je normalna vec , je to tak . To že vám podymuje keď otvoríte viečko oleja za chodu , tiež nevidím ako problèm a ani to prskanie oleja . To že ste vymazali chybu iba ! Tým ste problèm neodstranili , ale nepíšete o aký problèm sa jednalo ? Čo to bola za chyba ? Peter.

   Odpovedať

  42. marek 7.3.2015 16:58

   DOBRY DEN,mam SEAT EXEO 2,0 TDI CR 88kw,zacala mi svietit kontrolka motora,diagnostika vyhodila problem S DPF filtrom,chyba sa vymazala motor sa neda na volnobehu vytocit na viac ako 2500 otacok,ale za jazdy ide normalne mozete poradit?,a vsimol som si ze ked dam dole viko od nalievania oleja do motora,tak dymí a trosku olej prska,porovnal som to s kamaratovym passatom tiez 2,0 TDI CR a jemu ten olej tak neprska,dakujem za rady...

   Odpovedať

   1. Anonym 7.3.2015 23:39

    Žiadny motor 2.0 TDI CR od VW Group sa nedá vytočiť na volnobehu nad 2500 otáčok.

    Odpovedať

  43. karadek@centrum.sk 23.2.2015 07:00

   Ahoj mam opel zafira 1.7,81kw svieti mi kontrolka vysoky obsach emisii neviem preco

   Odpovedať

   1. karadek@centrum.sk 24.2.2015 08:23

    Opravene vypalena žiarovka

    Odpovedať

  44. peter.janza@gmail.com 20.2.2015 14:45

   treba dat vozidlo na diagnostiku a potom možete riešiť problém , blikanie kontrolky žhavenia može mať spústu príčin , peter,

   Odpovedať

  45. NOPO 19.2.2015 21:06

   Zdravim mam audi a4 avant 2006 diesel 1.9 tdi - dnes ked som isiel do prace som mal malo nafty v nadrzi ukazovalo mi to dojazdt 50km tak som isel hned natakovat pocas jazdy na cerpacku mi zacala svieti kontrolka filtra pevnych castic tak som natakoval a siel som ho prebehnut po nejak 5-10 min jazdy mi ktomu pribudla dalsia kontrolka zhavicou ktora blika viete mi poradit kde bude chyba chcem ho ist este prebehnut na dlhsie ale nvm ci to je dobry napad dik

   Odpovedať

   1. oto 19.2.2015 23:00

    furt to iste dokola. cez internet sa neda diagnostikovat. pravdepodobne neuspesne ukoncena regeneracia.

    Odpovedať

    1. NOPO 19.2.2015 23:06

     ok dik a da sa natom este jazdit ci hned do servisu

     Odpovedať

  46. peter 3.2.2015 13:03

   Zdravím Vás , pokial sa chcete niečo spýtať môžete tu ja vám odpoviem pokial budem vedieť.peter

   Odpovedať

  47. pali 2.2.2015 22:48

   dobry vecer ak by ste mali cas a odpisali mi na moj email tak by som sa chcel nieco viac opytat jednej veci ktoru mi robi auto moj email je pbartaml@gmail.com vopred dakujem za vas cas :)

   Odpovedať

  48. peter 23.1.2015 23:05

   Problèm z chladičom spätnèho vedenia spalín je pomerne častý . Treba 100% zistiť či je važne poškodený alebo nie . Buď je netesný tratí sa vãm chladiaca zmes , alebo je nefunkčný ovladací ventil . Takto od stola vám to nedokažem povedať , diagnosticky sa to dá zistiť . Čo sa týka ceny no bohužial čo mãm na to povedať . Nesprávna funkcia spätnèho vedenia spalín mã vplyv aj na nadmernè zanášanie DPFka. Peter.

   Odpovedať

  49. peter 23.1.2015 22:55

   Zdravím vás , Emil. Pokiaľ je vozidlo v nudzovom režime dá sa s ním ísť , ale s obmedzením samozrejme . Myslím , že tu vzdialenosť by ste prešiel , ale bezpečnejšie bude to previezť na odťahovke . Orig. filter neni lacný to ano , ale dnes je spusta dovozcov dielov ktorý to dokažu riešiť aj lacnejšie .peter.

   Odpovedať

  50. Braňo 23.1.2015 20:42

   Zdravím. Podľa tohočo tu píšete a radíte, ste asi naozaj fachman vo svojej triede. Na základe toho by som Vás chcel poprosiť o radu. Mám Volkswagen Golf VI variant 1.6 TDi, 77 kW, ročník 2011, kód motora CAY, počet km 140000. V poslednej dobe cítim čudný smrad z výfuku a zasivietila mi oranžová kontrolka DPF filtra. Po prejdení asi 30 km svižnejšou jazdou zhasla. Zľakol som sa, tak som bol na diagnostike vo Volkswagene a povedali mi, že zanesenie filtra pevnými časticami je 31g. Čo nie je také zlé a malo by to stačiť podľa ich názoru na ďalších 100tisíc km... Ale vyskočila taktiež hláška, že výmena chladiča recirkulácie spalín sklapkou recyrkulácie... (bol to servis v Poľsku), podľa ceny a fotiek na webe to bude EGR ventil. Mám to vymeniť, no desí ma predstava, že s prácou to bude stáť 600€. Čo vy na to ? Ďakujem za odpoveď.

   Odpovedať

  51. Emil 23.1.2015 19:13

   Pekny vecer,

   chcem Vas poziadat o radu, ci pri VW 3.0 171 KW - auto nema vykon, je v nudzovom rezime, v autorizovanom servise diagnostikovali vadny DPF filter, ale cena opravy je zavratna, preto by som chcel ist do servisu, ktory je 200 km vzdialeny. Je podla Vas bezpecne jazdit s tymto autom, ci ho nechat radsej previest odtahovou sluzbou? Pripadne viete odporucit nejaky seriozny servis v Bratislave alebo blizkom okoli?

   Dakujem

   Odpovedať

  52. peter 18.1.2015 21:50

   Podľa vašeho popisu , je možnosť že problem je v dvojhmote ale ako som už písal neni možne sa k tomu vyjadryť takto od stola . Ak sa prekontrolovalo cele vozidlo a nenašiel sa žiaden problem , ktorý to môže spôsobovať tak vám nič inè neostane jedine dať dole prevodovku a pozrieť sa na to bohužial , zatial som osobne mal jednu A4, kde bol problem z dvojhmotou , inak zatial fungujú . Častejšie problemi boli u passatov a golfov . Ale ako som už pisal je možne , že vaš problem bude spôsobovať dvojhmotný zotrvačník . Peter

   Odpovedať

  53. peter 18.1.2015 21:32

   Zdravím vás leo, ako som vám už písal neni som odborník na toyotu . Problem z hladinou oleja ktorý ste písal ma v zasade neprekvapuje poškodene vysokotlake čerpadla na motoroch som videl dosť často , bohužial to je kvalita dnešnej doby . Nepoznam toyotu system ich motorou preto sa nemôžem povedať korektne neake vysvetlenie . Vibracie môžu vznikať x pričin , nemusi to mať nič spoločne z motorom ako takým , otazka uloženia agregatu , silenbloky a td . Peter.

   Odpovedať

  54. Leo 18.1.2015 20:58

   Naväzujem na príspevok z 31.8 a2.9.2014
   Problém s prienikom nafty do oleja sa zdá vyriešený : - demontáž + repas vstrekovacieho čerpadla BOSCH F00R 0P1 ....
   Pod guferami na výstredníkovom hriadeli boli po celom obvode vydraté 2 drážky .Pod jedným v tvare nepravideľného písmena „v“ v šírke cca cca 0,5 mm ,hlbka cca 0,3- 0,4 mm.Pod druhým posuvným meradlo skoro nemerateľná.Na jednom gufere po vonkajšom obvode na polovici šírky gufera zodratá silikonová vrstva až na kov ,na druhej polovici značne poškodená – s najväčšou pravdepodobnosťou sa gufero pretáčalo v uložení. Gufera 20x31x7 výrobca KOK ,vyrobené 27.9.2009, auto prvý krát zaregistrované 15.9.2010.
   Pracoval som v tejto oblasti niekolko desaťročí (strojárstvo+elektropriemysel) ale s niečim takým som sa nestretol.Neviem dávať obrázky na forum ak sa mi podarí nafotiť a odoslať tak pošlem.Dúfam , že to bola tá pravá príčina prieniku nafty do oleja.(odvtedy najazdené 2600 km-hladina oleja -OK) Problémom zostávajú stále vibrácie vozidla pri prechode 2000 ot. na 4. a 5. stupni najmä pri zaťaži a častá regenerácia DPF cca po 400km – dedukujem to podľa náhle zvýšenej spotreby.Aký je Váš názor priatelia a čo ďalej?

   Odpovedať

  55. peter 18.1.2015 11:55

   Zdravím vás, no pokiaľ ten problèm je len na volnobehu [ tak som to pochopil z toho čo pišete ] skontroloval by som dodavku paliva do jednotlivých valcov v bloku nameraných hodnôt , dvojhmotu tažko posudim musel by som to počut , takto od stola to ťažko môžem posudiť . Ďalšia vec je neviem žiadne podrobnejšie informacie k vozidlu , ročnik , kilometre , model vozidla , a ake servisne zasahy boli na vozidle už prevadzanè .........? Za mojej praxe som už videl všeličo vám poviem poprevadzane na niektorých vozidlach po niektorych majstroch . DPFko by som nevidel ako problèm u toho čo popisujete , trysky a gumičky je vec systemu PD pumpe dyze , u motora 2,7 je system vstrekovania CR, uplne odlišny system , trysky môžu robiť problem , priklad ak tam niekto trysku menil a nezakodoval ju do systemu motora može sa to prejavovať nespravnym chodom , za prevadzky preto ťažko riešiť tento problem od stola toľko z mojej strany . Peter

   Odpovedať

   1. Anonym 18.1.2015 14:04

    Dakujem za odpoved. no jedna sa o Audi A4 2.7tdi 140kw multitronic model B8 - rv2009. Auto ma 230.000km. Citit je to hlavne pri volnobehu ale aj za jazdy je auto take hlucnejsie(strpavejsie) ako by malo byt.. Intenzita vibrovania je sem-tam nizsia a o par dni zas o dost vacsia a tak dookola. Pri zohriatom aute je to ale urcite o dost lepsie ako pri studenom. Par krat sa mi uz dokonca stalo ze som sedel v aute pri volnobehu - auto strpalo klasicky a znicoho nic klesli otacky o 100-150ot/min a vibrácie sa zdvojnasobili! Vela ludi je nazoru ze ked tieto audiny 2.7 a 3.0tdi maju multitronic a maju viac km(200.000 a hore) tak tie zotrvacniky tam robia tutu problematiku. :-( Pri nastartovanom aute ked chytim prevodovku na zdvihaku je citit vibrácie prave z nej ale to moze byt klamlive nakolko sa to prenasa podla mna na cely motor,prevodovku a nasledne karoseriu. Nejake amaterske zasahy si myslim ze robene neboli - ten kto spozoroval zavadu mi tvrdi ze sa to zmenilo zo dna na den...ze spadli otacky a ze su moc nizke a trasie to...ale otacky ma spravne podla mna a robi to stale aj pri 1000ot/min..keby bol volnobeh 500 tak viem ze je tam problem ale je normálne 700-900 podla budiku. Nemam problem zaplatit za odstranenie tejto zavady, ale nemam chut dat 650€ za novy zotrvacnik + davat dole skrinu a po zlození to bude to iste.. :-( Ak bude treba, sadne do auta a pridem vam to ukazat co to robi..

    Odpovedať

  56. Anonym 18.1.2015 10:26

   zdravim vas. skusim sa aj vas spytat.. uz mam nazbieranych par nazorov a som zvedavý ku comu sa priklonite vy... Audi 2.7tdi multitronic - auto neznesitelne trasie - vibruje ako ked je odtrhnuty silentblok pripadne sa opiera vyfuk o nieco.. -vsetko je ok,nic podozrive nevidno - diagnostika nic nepise.. :-( ..sem tam sa objavi chyba dpf - particular filter ale nic to nemeni na vykone.. Auto ma cca 800ot/m na volnobeh a strasne to vibruje..pri jazde je to mierne hlucne ale ok...ten volnobeh je moc zly.. :-( ..od 1100ot/m to je ok.. Moze to mat cosi z DPF??? ..neverim tomu... Vacsina nazorov smeruje k zotrvacniku v multitronicu, iní zase trisky a gumičky pod nimi, dokonca uz sme sa stretli aj s takym cosi ze praskuta kluka.. Co myslite vy?? :-)

   Odpovedať

  57. peter 17.1.2015 22:22

   Myslim , že jazda na nízkej zasobe paliva nebude príčina problemu , pokiaľ neskontrolujete turbo cez diagnostiku , nezmerate plniaci tlak tak neviete či funguje spravne

   Odpovedať

  58. peter 17.1.2015 21:24

   Zdravím Vás, problèm ktorý popisujete môže mať viacero príčin , vadne turbo alebo ovladanie turba , snímač nasavaneho vzduchu , spätnè vedenie vyfukových plynov . Bez diagnostickej kontroly sa to neda presne určiť , treba urobiť diagnostiku z blokom nameraných hodnôt tam sa to dá presne identifikovať . Peter

   Odpovedať

   1. Anonym 17.1.2015 21:50

    turbo si myslim ze mi ide dobre na tu diagnostiku som este nebol no skusim to pricina tejto poruchy je vlastne mojou chybou lebo som jazdil na prazdnej nadrzii myslim si ze to urobilo toto
    vdaka za odpoved

    Odpovedať

  59. Anonym 16.1.2015 21:35

   chcem sa opytat mam octavia 1.9 tdi a nejde mi uz do otacok ako kedysi motor ide v poriadku a otacky idu iba na prazdno akonahle sa s nim pohnem ide ako keby obycajne SDI palivovy filter som menil a nic a ked je auto nahriate na 90 stuponov pri startovani mi samo prida otacky na 2000 a hned sa daju normalu, nechapem, moze niekto pomoct?

   Odpovedať

  60. peter 16.1.2015 08:12

   Zdravím Vás, ťažko sa môžem k problému ktorí popisujete vyjadriť podľa vašeho popisu . Príčin prečo sa rozsvieti kontrolka motora je x tisíc . Ako som tu už veľa krát napísal , pokiaľ neurobíte diagnostiku vozidla , nenačítate si bloky nameraných hodnôt , tak ťazko môžete vyriešiť neaký problém na dnešnom aute. ľudia , ktorý mi tu píšu otázky , a popisujú problém aký majú nepíšu ani zakladné udaje , typ, aký motor , aký ročník , . Moje odpovede , ktoré tu mám sú len na základe mojich skuseností a praxe . Som z Považskej Bystrice . Peter.

   Odpovedať

  61. Dominik 15.1.2015 15:46

   Zdravím, mám VW Golf 1,6 TDI a problém. Sem-tam svieti kontrolka katalyzátora, potom zhasne po určitom čase. Nepociťoval som doteraz potrebu to nejak riešiť, ale mám pocit, že auto slabšie ťahá a zvýšila sa spotreba. Bude to DPF? Odkiaľ ste, ak môžem vedieť? Vďaka

   Odpovedať

  62. peter 15.1.2015 15:32

   Zdravím pána z BMW, neni som expert na túto značku vozidla . Problém môže byť aj v samotnom filtri DPF, môže byť poskodený vo vnútri. alebo neni niečo v poriadku ma motore a nedochádza k správnemu spalovaniu je zvýšená produkcia sadzí a zanášanie filtra. Snímač rozdielu tlaku filtra DPF, funguje ? Nepoznám diagnostiku BMW, ale u VW, je možnosť zadať cez diagnostiku výmena filtra resetnú sa hodnoty v rj. motora a veľa krat tento ofaj funguje elektranické hračky. Nadmerné zanašsnie môže spôsobovať aj nesprávny plniaci tlak turba čo má za následok zanášanie ako som už písal zlé spalovanie Peter. PS. dúfam , že Vám to pomôže

   Odpovedať

  63. peter 15.1.2015 15:22

   Dobrý deň. čco sa týka pána z vw. caddy. Koľko má vozidlo kilometrov? Dalšia vec prekontrolovať snímač rozdielu tlaku , pripadne vymeniť ho , urobiť prisposobenie a regeneraciu. Umývanie filtra vodou je posledná možnosť neni dobré to robíť lebo sa môže poškodiť filter , ale ked už ste to urobili tak ..... , no . Tiež by som urobil kontrolu softweru rj. motora . Peter.

   Odpovedať

  64. Juraj 14.1.2015 17:39

   Dobry den.
   Mam problem so spustanim regeneracie DPF na BMW e60. Cez diagnostiku DIS spustim regeneraciu filtra. Do RJ sa zapise poziadavka na regeneraciu, stav:vyziadana, povolena a pri jazdeni sa nespusti, pritom su splnene podmienky, dostatok paliva, rychlost cez 60, teplota pred katalizatorom minimalne 240 *C. Pravdepodobne koli tomu,ze si nedokaze filter priebezne vypalovat,sa stale pripchava. DPFko bolo vonku profi precistene, po nahodeni spatne tlaky super hodnoty, takze precistene bolo dobre. Prebehlo 3000km a znova upchate.
   Za kazdu radu dakujem.
   S pozdravom Juraj.

   Odpovedať

  65. Kalmi 8.1.2015 22:09

   Zdravim Vas , potrebovaval by som poradit s jednym vozidlom ktore prislo kumne do servisu . Jedna sa VW caddy 1,9 tdi 2006. Uz po 3 krat sa vyskytol problem so zanesenim DPF filtra . 1 x som ho demontoval a vycistil s horucou vapkou dal to na diagnostiku a urobil regeneraciu ktora klesna na hodnotu zanesenia na 7% druhykrat mi pan volal po pol roku ze znova ten isty problem ako predtym uz sa mi to nezdalo ale opat som to rozobral a zopakoval postup . Ked mi po mesiaci nato zavolal 3x ze je ten isty problem tak ma to uz dostalo ze to nieje mozne zanesenie filtra bolo 91% tak som to dal cez VAG regeneraciu a hodnota zanesenia klesla na 9% ale msi tam byt nejaky problem ze si auto nerobi samo regeneraciu ... Vedeli by ste mi povedat ako mam Dalej postupovat ? Velmi pekne Dakujem za Vas cas s pozdravom Kalmi.

   Odpovedať

  66. peterko86 20.12.2014 03:17

   zdravim potrebujem sa spitat mam peugeot 307 2.0 hdi 66kw naj km 279600 aj niečo rano ked je studeni motor ked naštartujem tak modry dim tak chvilu ide a potom prestane neviem čo to može byt na chybe potom ked je zahriaty tak nejde dim modry do čierna ide ked mu šlapnem na plyn a ešte za studena niečo klepka potom prestane a po zahriaty na 82 ma to taky klepkavy zvuk pri pridavany na plin neviem ako to ma byt u peugeotoch dakujem za odpovedz a radu

   Odpovedať

  67. peter 10.12.2014 15:31

   Zdravím juraj , môže to byť spôsobené nadmerným zanesením , DPF, kvôli tomu môže svietiť kontrolka motora , spustil by som regeneraciu a urobiť kontrolu bloku nameraných hodnôt stav zanesenia filtra , peter.

   Odpovedať

  68. peter 10.12.2014 15:18

   Zdravím , hodnoty blokov su neni zlé , tu regeneráciu by som ja osobne spustil nech sa prečistí , alebo urobil by som trasu cca. 40 , 50, km ideál dialnica , ešte by ma zaujímalo či ste to merali pri chode motora , alebo len zapnute zapalovanie ? prečo sa pýtam , kvôli ofset diferenčného tlaku pri pridani plynu tá hodnota musí pracovať nesmie tam byť 0, peter.

   Odpovedať

  69. Juraj 9.12.2014 09:11

   Zdravim Peter, na Rav 4 mi vypisuje chybu P2002, bude to nieco z DPFkom, nevedel by si sa mi na to pozriet? renovacia pripadne regeneracia. juraj.baran@outlook.com, Dik

   Odpovedať

  70. peter 8.12.2014 07:38

   Zdravím Vás, nezdá sa mi že po štarte sa hned spustí regeneracia, prípad , ktorý popisujete by som v prvom rade riešil diagnostikou . Skontrolovať pamäť závad , blok nameraných hodnôt, skontrolovať stupeň zanesenia filtra DPF. podľa toho by som postupoval dalej peter.

   Odpovedať

   1. juraj 8.12.2014 09:21

    OK uz som objednany, potom napisem

    Odpovedať

   2. juraj 8.12.2014 18:30

    Zdravim Peter dnes som bol na diagnostike /VCDS/ neviem vlozit fotku, napisem aspon takto. Pamat zavad bola bez zaznamu.
    258 Filter hmotnost olejoveho popolcekla MASS 1,77g
    259 Filer vypocitana hmotnost sadzi MASS 13,34 g
    260 Filter merania hmotnost sadzi MASS -1,7 g
    256 Filter ofset diferencneho tlaku DID PF 0,00 hPa
    262 Filter Medza naplnenia filtra popola N/A
    viete z toho nieco vycitat ? dakujem vopred

    Odpovedať

   3. Anonym 9.12.2014 19:16

    Zdravím, diagnostika vykonaná, pamäť závad je prázdna obsah popolceka je 14 gramov, nieje čo riešiť možno mi regeneráciu RJ na trase 30 km spustí niekde pred koncom a nestihnem ukončiť, v lete jazdím viac vtedy bez kontrolky.

    Odpovedať

  71. juraj 7.12.2014 15:30

   Zdravim Peter.mam vw passat 1,6 77 kw. Uz ste mi raz poradili. Mam prosbu , neviete kde robim chybu ? po starte sa mi spusti regeneracia filtra, registrujem ju zretelne. Odjazdim 30 km motor sa chova kultivovane, tak auto odstavim a cudujem sa ked po dalsom starte zasvieti kontrolka dpf, tak jazdim podla navodu, cca po 30 km kontrolka zhasne, regeneracia sa spusta po 400 km. Dakujem.

   Odpovedať

  72. peter 4.12.2014 13:07

   Zdravím, už viem o čo sa jedná je to zmes ktorá sa dopĺňa do zvlášť nádrže . Je to prvá generácia DPF. Dá sa povedať tá látka sa pridáva dávkuje do paliva a napomáha čisteniu sadzí vo filtri, zhoria pri nižšej teplote, podľa problému, ktorý ste popísali si myslím, že problém bude inde nie v DPFku. Pokiaľ motor nepracuje správne, spaľovanie nie je správne, má to nepriaznivý vplyv na dpfko.

   Odpovedať

  73. peter 1.12.2014 18:53

   Pan z fordom , nevenujem sa tejto znacke . Ale pokial pisete ze vam nenabehne turbo , az ked vypnete a zapnete zapalovanie , musi byt dvovod preco sa tak deje a nemusi to mat nic spolocne z DPF. Skor tam bude ina chyba si myslim , ked este pisete ze vam nesvieti ziadna kontrolka . Tak tiez nevie o akom doplneni pisete ? Doplnenie coho ?

   Odpovedať

   1. Adrián 3.12.2014 00:18

    Ďakujem za informácie. Doplnenie toho elloysu alebo ako sa to volá do DPF.

    Odpovedať

  74. peter 1.12.2014 18:45

   Skontrolovat cez diagnostiku a postupovat dalej suhlasim z otom , pricin preco sa rozsvieti kontrolka je obrovske mnozstvo

   Odpovedať

  75. Danyy 30.11.2014 11:00

   Dobry,,, chcel by som poradit. Dnes sa mi Audi 2,7 zasvietila kontrolka DPF isiel som ho vypalit na dialnicu, podarilo sa prestala svietit kontrolka, ale za 10 min sa mi rozblikala kontrolka zhavenia a nasledne porucha motora a auto mi prestalo tahat.
   Neviete co mam s tym urobit ci nemam opakovat spustenie DPF filtra??
   Mam to vypit na mieste, nad 2000 otacok??
   Dakujem za odpoved

   Odpovedať

   1. Oto 30.11.2014 19:42

    skontrolovat cez diag poruchy a podla toho dalsi postup.

    Odpovedať

  76. Adrián 28.11.2014 15:58

   Prosím Vás viete mi niečo poradiť z Vašich skúseností aj na môj dotaz o niečo vyššie? Ford focus. Ďakujem

   Odpovedať

  77. peter 25.11.2014 22:27

   Nahrat softwer do rj neni zase tak jednoducha vec ako sa zda pokial to ma mat neaky efekt a potrebujete odstranit konkretny problem, tak sa pouziva takzvany SVM kod. Pan OTO chytrolin vie co to je ? Skuste mi to povedat, som zvedavý na vasu odpoved.

   Odpovedať

  78. peter 25.11.2014 15:09

   Mala rada všetkým , ktorý napíšu otázku na môj článok. Pri akom koľvek probléme z DPF, filtrom je bezpodmienečne nutné urobiť diagnostiku z blokom nameraných hodnôt, skontrolovať namerané hodnoty podľa nich sa dá dosť presne určiť problém !Pokiaľ to neurobíte tak len hádate problém a meníte veci ktoré netreba ! Tiež doležitá vec je kontrola softwerového stavu r.j. motora, to je možné urobiť len v original servise !! Toto sú zakladné veci pokiaľ možno zveriť vozidlo fakt človeku , ktorý rozumie veci nie garažovému odborníkovi ktorý všade boli a nevedia zakladné veci ako ten komponent v aute funguje !!! česť výnimkám ale tých je málo , veľa krat sa robia úplne nepotrebné zásahy a výmeny dielov . peter.

   Odpovedať

   1. Oto 25.11.2014 21:43

    neni treba len original servis, tam castokrat vedia nahrat akurat tak len ten software, menit diely a to je asi tak vsetko. a neni pravda ze update r.j. motora sa da spravit len v autorizovanom servise, od euro 5 to vie spravit kazdy cez J2534 Pass-Thru. to co pisete o garazovych odbornikoch t.j. ze nevedia ako co funguje a su de facto menici dielov prave v drvivej vacsine sedi (aj) na autorizovane servisy :)

    Odpovedať

  79. peter 25.11.2014 07:37

   Otázka pána s octaviou, filter je možné odstránit , ale treba urobiť úpravu softweru r.j. motora vyresetovať súbor na kontrolu DPF. výkon môže stúpnuť , skôr živosť motora v spodných otáčkach , ale !! neni to legalne a môže byť problém na STK.!!! TAK JE TO NA VáS . peter.

   Odpovedať

  80. peter 25.11.2014 07:33

   čo sa týka pána s golfom , pokiaľ je všetko v poriadku filter neni zanesený , nezaznamenáva žiadnu chybu môže sa jednať o softwerový problém r.j. motora doporučil by som urobiť dôkladnú diagnostiku bloky nameraných hodnôt a skontrolovať softwer. peter.

   Odpovedať

  81. peter 25.11.2014 07:29

   Zdravím Vás, čo sa týka pána s audi, pravdepodobne jazdíte krátke trasy alebo je filter na hranici zanesenia alebo jazdíte na nekvalitné palivo , doporučujem zajsť do servisu načítať blok nameraných hodnôt skontrolovať stupeň zanesenia filtra. skontrolovať aktualnosť softweru r.j. motora pripade spustiť servisnú regeneraciu . peter.

   Odpovedať

  82. samuel 24.11.2014 16:53

   dobry vecer mam audi a6 2.7 tdi automat 2010r.v. kazdych 500km mi zasvieti kontrolka a vypise mi particulate filtre se manual take nieco. robym to co mi pise v manualy zaradim 4 na M jazde cez cca2000 15min. potom mi to zhasne...ale o 500km mi zas zasvieti ta kontrolka...mozte mi poradit preco co mam robit dakujem

   Odpovedať

  83. Adrián 23.11.2014 23:49

   Dobrý deň.Mám problém s DPF. Moje auto FFocus 2.0tdci. Od posledneho doplnenia cca 62tis km.Predtým pravidelné dopĺňanie každých 60tis km.
   Problém začal pri 61tis.
   Pri prvej jazde cez deň ide auto-turbo normálne. Ako náhle vypnem motor a znovu nastartujem tak už nejde turbo. Musím zastaviť, vypnúť motor, znovu naštartovať. Niekedy chytí, niekedy musím ešte raz zastavovať a štartovať. Potom keď nabehne turbo tak ide celú cestu bez problémov.
   Bol som aj na diagnostike u známeho, urobili sme regeneráciu, prebehla v pohode, a potom vypísala chybu-čidlo rozdielu tlaku dPF. Toto čidlo sme vymontovali, vypadlo z neho 2-3 kvapky vody ako keby tam bola nakondenzovana. Jemne sme vodu ešte vyklepali o dlaň, znovu namontovali. Nepomohlo.
   Žiadne kontrolky mi nesvietia.
   Jazdím teraz každý deň krátku trasu 2x7km tam a späť. Cca 1-2, krát do týždňa 30 km tam a 30 späť.
   Myslíte že stačí doplniť dpf alebo je čidlo zlé-kde ho kúpiť za dobrú cenu? Alebo nebodaj upchatý?
   Ďakujem

   Odpovedať

   1. Oto 30.11.2014 19:39

    cidlo sa da zmerat, ak bude zle vymenit a resetovat vymenu cez diag.

    Odpovedať

  84. Milos 21.11.2014 21:03

   Dobry vecer
   Chcem sa spytat, tiez som mal problem s PDF Filtrom (VWgolf 1.6TDI), dal som si ho vycistit a v servise urobili aj nutenu regeneraciu. Avsak kontrolka filtra stale nezhasla. Mate nejake skusenosti s takymto problemom? Dakujem

   Odpovedať

  85. sekinko@azet.sk 17.11.2014 18:12

   dobry den . Mam skodu octavia octaviu II RS a chcel by som vybrat DPF ...dopočul som sa a dočital ... že je to tam zbytočne a autu sa zvyši vykon . chcel by asom vediet vaš nazor . Dakujem

   Odpovedať

   1. Oto 17.11.2014 19:27

    nevyberat.

    Odpovedať

  86. martin 11.11.2014 13:51

   Dobrý deň, chcem sa spytať na aute my svieti kontrolka DPF po case ma hodilo do nudzoveho rezimu a este z vyfyku je taky zapach ale spotreba je taka ako predtym co s tym môze byt? Dakujem

   Odpovedať

   1. Oto 11.11.2014 23:12

    moze to byt hocico, treba ist na diag niekam kde rozumia dpf filtrom.

    Odpovedať

    1. Martin 12.11.2014 18:02

     dnes som bol VW servis a ani ony nevedia lebo žte DPF je v poriadku aj všetky čidla

     Odpovedať

     1. Oto 12.11.2014 20:23

      tak treba ist inam. minimalne ti tam mohli aspon nahrat najnovsi soft do ecu, to by mali zvladnut.

      Odpovedať

      1. peter 14.11.2014 07:37

       Zdravím , páni. to čo popisuje pán mohol byť spustený režim čistenia preto ten zápach z výfuku. na diagnostike nemusela byť zapísaná žiadna chyba , bolo treba pozrieť v bloku nameraných hodnôt prcento zanesenia , pokial je to v norme tak nemusia nič robiť.čo sa týka nahrania nového softweru ten postup prispôsobenia softu má svoje pravidlá nemôžete prehrávať softy v riadiacich jednotkach , ako vás napadne páni , neviem či pán oto vie ako ten postup funguje ? nie všetko odstránite aktualizaciov softu v rj. veľmi dvoležitá vec sú bloky nameraných hodnôt , ale to spústa mechanikov absolutne neovláda bohužial . peter,

       Odpovedať

  87. peter 7.11.2014 11:41

   dobrý deň, ťažko to posúdim takto od stola , ale pokiaľ sú tam kovové piliny je to problém dostanu sa všade a vyčistiť je to podľa mňa nemožné, doporučujem pridať so systému ešte jeden filter a vymeniť ho po cca. 5000km. Ale ako prvé treba dať vozidlo na diagnostiku zistiť zavady aké píše a podľa toho to riešiť, prečo vozidlo prechádza do núdzového režimu to má svoj dôvod , tiež skontrolovať zanesenie filtra na kolko percent je zanesený ok. toľko k problému z mojej strany peter.

   Odpovedať

  88. Ladislav 6.11.2014 21:05

   Dobrý den, mam Audi A4, 2.7 TDi. Odišlo mi vysokotlake čerpadlo ktoré mi vymenili a vyčistili sústavu. Auto ide ale občas padá do núdzového režimu (blika kontrolka zhavenia). niekedy sa ku tomu pridá dpf ...ktorý po súvislej jazde 10 min zhasne. Viem že keď odíde čerpadlo a su v ňom piliny mal by sa meniť cely common rail systém. Je to ale nevyhnutne alebo môže byt problém este inak riešený? Ďakujem

   Odpovedať

  89. peter 6.11.2014 19:01

   Otázka pána z Nisanom , pokiaľ sa rozsvieti kontrolka filtra DPF. Buď je chyba v systeme zanesenie alebo vadná neaká sučiastka suvisiaca s filtrom , pokiaľ sa jedná o zanesenie a spustí sa regeneracia počas jazdy sama ( to rj motora dokaže priebežne spušťať čistenie ) a vy počas tohoto režimu zhasnnete motor tak sa to preruší , pokiaľ sa tak stane opakovane a vozidlo neprečistí filter sa únosnú mieru samo tak sa kontrolka rozsvieti trvalo vozidlo prejde do nudzoveho režimu a budete musieť isť do servisu a servisnu regeneraciu . Dúfam že som vám odpoveďov pomohol ok.

   Odpovedať

  90. peter 6.11.2014 18:50

   Otázka slečny , alebo pani z BMW, z touto značkov nepracujem , ale podľa mojej skusenosti pokiaľ sa regeneracia spúšťa každých cca 400 km, ako píšete tak buď jazdíte kratke vzdialenosti , alebo tankujete nekvalitne palivo , alebo je filter dosť zaneseny . Po spustení regeneracie môže byť cítiť ostrejší zapach a tiež som sa stretol s tým že z vyfuku kvapká zelenã zapachajúca zmes čo je dôsledok paliva z vysokým obsahom síry . Dajte si na diagnostike skontrolovať stav zanesenia filtra DPF, a pripadne ak to bude potrebnè spustiť servisnu regeneraciu filtra . Toľko k problemu z mojej strany , dufam že budú moje rady pre vás užitočnè

   Odpovedať

  91. peter 6.11.2014 18:40

   Problèm , ktorý popisuje pán z passatom tak som ešte nevidel kvôli DPFku , Vám motor nezhasne , stratí výkon , ale nezhasne doporučujem dať vozidlo na diagnostiku a podla toho riešiť problèm

   Odpovedať

  92. peter 6.11.2014 18:36

   Zdravim Vás , otázka slečny alebo pani z polom , pravdepodobne bude vadný snímač rozdielu tlaku filtra DPF. Treba ho vymeniť a urobiť prispôsobenie snímača skontrolovať softwer rj, motora a spustiť čistiaci režim filtra . Tiež doporučujem urobiť kontrolu potrubia , ktore vede ku snímaču či neni poškodenè . Snimač stojí cca. 40 až 50 euro. A cena prace cca. 40 euro . Originál diel a autorizovaný servis ok. Tolko z mojej strany

   Odpovedať

  93. monika 6.11.2014 08:49

   Zdravím Vás, chcela by som Vás poprosiť, či by ste mi vedeli bližšie definovať chybu, mám VW Polo r.v.2010 1.6 TDi, na palubovke mi bliká kontrolka žhavenia a svieti kontrolka riadiacej jednotky m., raz dva krát za mesiac aj kontrolka DPF filtra a cca po dni zhasne. Diagnostika ukazuje chyby: P245500-obvod snimaca diferen.tlaku,vysoka uroven,staly/trvaly. Chyba P047100-snimac tlaku spalin-rozsah provozn.hodnot,prerusovany/nesuvisly a chyba P245300-obvod snimaca diferencniho tlaku cistice castic -problem rozsahu/vykonu,staly/trvaly.
   Filter je zanesený na cca 40%.
   Vedeli by ste mi poradiť kde presnejšie je chyba a čo by bolo dobre vymeniť? Ďakujem a prajem pekný deň.

   Odpovedať

  94. gabi 3.11.2014 15:23

   Ja mam otazku, mam bmw e60 535d regeneracia sa spusta cca kazdych 400km, auto poznam dobre a pri regeneracii sa troska zmeni zvuk motora. Moja otazka ale je taka, pokial sa motor uplne nezohreje, tak z vyfuku sice nejde ziaden vyditelny dym, ale dym je plyny vychadzajuce z vyfuju su drazdive a stiplavo pachnu, ked sa motor zohreje, pach zvyku je standardny zapach ako z kazdeho dpf

   Odpovedať

  95. Slávka 25.10.2014 10:54

   Dobrý deň. Mám problém.Vlastním auto pegot combi 306 A strelilo mi sanie. Chcem sa opýtať kde je problém lebo sme ho už menili pred troma týždňami.
   Ďakujem.

   Odpovedať

   1. M. 25.10.2014 19:56

    Aký motor a ako strelilo sanie, čo presne a kedy?

    Odpovedať

  96. Magda 17.10.2014 21:46

   Mam Ford focus 1,6TDCI. počas jazdy cukne plynový pedál a motor zhasne ale v zapeti naštartujem a idem dalej. Takto to urobí aj 5-10x počas 17km jazdy. Nesvieti mi žiadna kontrolka poruchy. Niekedy mi to urobí až po 50-60km. Diagnostika ukázala chybu dpf, ale po vyčistení filtra mechanicky to robilo hned znova.

   Odpovedať

   1. Lubo 17.11.2014 19:01

    Mám také isté auto ako Vy a mal som presne taký istý problém. Po niekoľkých zdochnutiach motora na pár kilometroch ma odťahovka musela odviezť do servisu. Tam mi zistili upchatý palivový filter. Po jeho výmene auto šlape ako hodinky.

    Odpovedať

  97. dusan 5.10.2014 15:40

   Mam Vw passat kombi 2006 77Kw 1.9Tdi. Palubny pc vyhodil filter pevnych castic. Pocas jazdy auto stratilo otacky a motor zhasol. Po dalsom nastartovani motor chvilu drzal volnobezne otacky a ani po zatlaceni plynoveho pedalu sa otacky nezdvyhli a motor zhasol. Na diagnostie som ho este nemal. Streto sa niekto s podobnym problemom?

   Odpovedať

  98. František 3.10.2014 16:20

   Prosím mám Nisan Qaskai naftový 2l/dci 8/2007
   Poradte mi, ak mi svieti varovné svetlo častícového filtra DPF - oranžové,
   v prípade, že som vypol motor, pri znovu naštartovaní dá sa ďalšou jazdou odstrániť
   resp. zhasne svetlo alebo musí byť zásah servisu.
   Ďakujem

   Odpovedať

   1. Oto 4.10.2014 20:13

    da sa, chod mimo mesto ustalenou jazdou, ale v kazdom pripade chod do Nissanu, a nech ti nahraju najnovsi soft do ECU.

    Odpovedať

  99. peter 4.9.2014 07:39

   Vadne čerpadlo vysoko tlak railu ? no je to možne ale muselo hlasiť chybu nizky tlak paliva , nevenujem sa značke toyota, ale stupajuca hladina oleja v motore je dôsledok zleho spalovania , vadne trysky , velke množstvo dodavaneho paliva a nespalené

   Odpovedať

  100. peter 2.9.2014 07:49

   Zdravím vás, môj názor na problém pána s toyotou pravdepodobne vstrekovače to môže spôsobovať stupanie hladiny oleja , kontrolu softu v r.j. motora a urobiť hlbšiu diagnostiku .peter.

   Odpovedať

   1. Leo 2.9.2014 22:18

    Výsledok v servise ASEN BB: po diagnostike a rozobratí - píšem ako laik:

    - DPF - ok
    - vstreky - ok
    - prepady - ok
    - RJ - ok
    Závada : vadné čerpadlo ( BOSCH)- nutná oprava -repas -cca 800€.
    Môže to byť ono - pomôže?
    Auto má reťazové rozvody.

    Odpovedať

    1. Oto 2.9.2014 22:59

     tak tu ide oto ci mas v nich doveru, ci tie veci co kontrolovali su naozaj ok. my nevidime aku mas verziu softu v aute a aka je aktualna, ake boli prepady, vstreky ako inak este kontrolovali, ake boli tlaky pred a po regeneracii dpf a ako na tom boli teploty pocas regeneracie.. ako sposobom zistili ze je vadne cerpadlo.. sak ale ked tvrdia ze to je cerpadlo, nech opravia a ked to nebude ono nech vratia peniaze.

     Odpovedať

  101. Leo 31.8.2014 19:38

   Predmet: Toyota Auris 1,4 D4D diesel problém DPF.
   Jún 2014 - kontrola v autorizovanom servise-výmena oleja.Po najazdení cca 1000 km -signalka :potrebná výmena oleja.Pri kontrole som zistil,že hladina je cca 1cm nad ryskou.Navšteva servisu - odpustili 7 dcl oleja a konštatovali že do oleja sa dostava nafta a nevedeli to riešiť.Po odjazdení cca 1000 km znovu tá istá hláška a olej je znovu nad ryskou.Poraďte čo sa stým dá robiť.Niečo som počul o preprogramovaní riadiacej jednotky v súvislosti s filtrom pevných častíc.Auto mám cca 3 mesiace - dovoz z Rakúska.Je pravda,že posledné týždne som jazdil na krátke trasy- záhrada a zpäť + mesto - cca 10 km.Auto nemá signalizáciu regenerácie DPF filtra.Minulý týždeň mi začala svietiť signálka žhavenia.Štart normálny-signalka preblikla a zhasla.Žiadny výstražný trojuholník ani výpis poruchy.Voľnobeh-Ok.Po zvýšení otáčok na cca 1200 znovu naskočila a nezhasla už ani po znížení otáčok.
   Diagnostika hlásila "prerušenie napájania hlavného relé!.Objednal som sa na servis.Potom som autom prebehol cca 25 km pri 2000-3000 otáčkach a signálka zhasla a doteraz sa mi nerozsvietila.Všetci mi tvrdia ,že je to v dôsledku neprebehnutej regenerácie DPF.Hladina oleja stúpa ďalej.Výkon auta OK - spotreba vysoká -cca 7l.Strpanie auta auta priradení 4 a 5 pri cca 2000 ot.

   Odpovedať

   1. Oto 1.9.2014 13:23

    flash ecu (ak je novsi), skontrolovat chyby v ecu, ci idu zhavice, egr, klapky..musi to byt bez chyb, prepadovy test vstrekov, hodnoty dpf pred pocas a po (servisnej) regeneracii.

    Odpovedať

  102. peter 25.8.2014 07:33

   Dobrý deň, v ramci diagnostiky sa dá zistiť na kolko percent je zanesený a či systém funguje spravne . peter.

   Odpovedať

  103. Oto 24.8.2014 14:58

   Samozrejme, na to je diagnostika.

   Odpovedať

  104. Vlado 23.8.2014 12:13

   Dobry den, je mozne v ramci diagnostiky zistit, v akom stave je DPF filter? Mam Mazdu 6 Wagon diesel, 2009, 160 000 km. Zatial nemam ziadne problemy, ale na jesen ma caka dlha cesta do zahranicia (5 500 km) a nerad by som tam mal problemy s DPF.

   Odpovedať

   1. Oto 24.8.2014 14:54

    Ano da.

    Odpovedať

  105. peter 11.8.2014 18:40

   Co sa tyka pana z oplom , nemam skusenosti z touto znackov ale cistiaci rezim by som iste spustil vymenu snimaca neviem akeho nepisete konkretne ktory chcu vymenit , co sa tyka oleja neni dovod ho menit moj nazor .peter.

   Odpovedať

  106. peter 11.8.2014 18:36

   Zdravim vas, podla toho co pisete by som jednoznacne isiel do autorizovaneho servisu, predpokladam ze diagnostika na ktorej bolo auto bola univerzalna , ziadne VAS, ani odis, chybu skrat na kostru moze pisat aj v pripade poskodenej kabelaze na vozidle v motorovom priestore a nemuselo byt vadne cidlo , da sa to nacitat v bloku nameranych hodnot motora , treba tiez skontrolovat zanesenie filtra a v pripade nutnosti spustit cistiaci proces cez diagnostiku a tiez skontrolovat stav softweru motora teda r.j. motora.pokial budete potrebovat dalsie vysvetlenie napiste . Peter.

   Odpovedať

  107. Lubo 10.8.2014 20:06

   Dobrý deň,
   mam Passata 2007 2.0 TDI 103kW.
   Na prístrojovke mi občas prebliklo žhavenie a následne hlaška Motor do dílny. Po pripojení na diagnostiku to vyhodilo skrat na kostruna na čidle teploty výfukových plynov (G235). V servise mi to čidlo vymenili a od tej chvíle mi už neustale svieti kontrolka motora a pri zložení nohy z plynu mi automaticky naskočí kontrolka žhavenia a správa Motor do dílny. Prekontrolovali komplet kabeláž no chyba (aj po výmene snímača) stále pretrváva. Chcel zájsť do autorizovaného servisu no zaujímal by ma Váš názor. Ďakujem.

   Odpovedať

  108. laco 4.7.2014 17:53

   Dbrý deň

   mám opel zafira 12/2007 110 K automat.
   Na prístrojovke mi vyskočil piktogram auto s kľúčom. Po kontrole v servise vypísalo chybu snímača PDF filtra (zanesenie na 80 %), a chybu žhaviča. Po vymazaní sa po dňoch objavila kontrolka ale už bez chyby žhaviča. Odkontroloval som hadičky, ktoré vedú z PDF všetky OK( častý problém). Servis navrhuje výmenu snímača, nútené čistenie PDF a následne výmenu ojeja a filtra (menil som pred mesiacom najazdené 500km).
   Aký máte názor?

   ďakujem

   Odpovedať

  109. peter. 27.5.2014 07:10

   Zravím vás dajte mi konkretneší popis chyby, p2002 mi nič moc nehovorí.ťiež by som rád vedel aké prispôsobenia robili ? potom vám môžem niečo konkretne povedať peter.

   Odpovedať

  110. karpi 23.5.2014 19:23

   vw crafter vypisuje poruchu p2002, namontovany novy DPF, senzor G450 hodnota minus 7,65, nova lambda . komponenty adaptovane v servise VW. co si o tom myslite ? dakujem

   Odpovedať

  111. peter. 2.5.2014 08:00

   Zdravím vás, neni som odborník na peugeoty, ale pokial bol zanesený filter častíc regeneracia prebehla a problém pretrváva treba skontrolovať percento zanesenia filtra cez diagnostiku. Je možne ze filter je po tech. životnosti a bude ho treba vymeniť. peter

   Odpovedať

  112. René 3.3.2014 19:01

   Zdravym mam Peugeot 607 2,2HDI rv 2001 najazdene km 260000 bol som na diagnostike lebo moje auto je v nudzovom režime zavada na vozidle je P1447 regeneracia prebehla a po vymazani chiby sa auto spravalo normalne až po nejakych km si asi nacitala r.j s motora to čo mala a zasa nudzovy režim chcem sa spitat na tu zavadu P1447 a ako sa to da riešit nechcem ist do servisu

   Odpovedať

  113. peter 12.2.2014 20:35

   Zdravím vás , velmi ťažko takto od pc. určim o aký klepot ide musel by som to samozrejme počuť , ale na 100% vám môžem povedať že to nemá nič spoločnè s filtrom dpf. Podľa toho čo píšete by som to typol na hydraulickè zdvihatka , po štarte môžu zaklepať ak stúpne tlak oleja zvuk sa stratí tak cca 2 až 3 sekundy . Je to viac mene normalny jav , je to len teoretický odhad ! Musel by som to počuť samozrejme , ale s dpfkom to nemá nič spoločnè . Peter.

   Odpovedať

  114. Igor 12.2.2014 20:00

   Dobry den prajem,

   prosim Vas o dotaz ohladne mozneho problemu u motora 1.9 77kw PD DPF v octavii. Zaregistroval som ze pri startovani ked je motor studeny, spravidla vzdy prve startovanie hned rano, ze sa vtedy ozyva plechove klepotanie ktore trva len kratko, pripadne ked auto vypnem a znovu nastartujem tak uz klepotanie nieje. Klepotanie je v jednom ritme, zvysenim otaciek motora sa nijak nemeni. Je to zvuk ktory pripomina ako keby ste kovovou lyzicou klepkali po plechovnici :) Moze mat takyto prejav cistiaci proces DPF filtra? Dakujem za odpoved

   Odpovedať

  115. peter 11.2.2014 21:27

   Riadiaca jednotka komunikuje s diagnostikov cez datový protokol a je jedno či je v škodovke alebo vw. Rozdiel je v rocniku , danom type a kode motora . Ale som rad že vám to funguje , chcem vám len dať radu navštívte seriozny servis a nie amaterov pane a vozidlo bude šlapať ako má . Peter.

   Odpovedať

  116. peter. 11.2.2014 15:17

   Ešte malý dodatok, chcel by som vedieť akú diagnostiku použili na detekciu závady ? u vozidla. čistiaci režim sa dá spustiť aj manualne cez diagnostiku ale to odporuča robiť len skúseným majstrom . peter.

   Odpovedať

  117. peter. 11.2.2014 13:18

   Pokiaľ tam písalo chybu filtra dpf. respektýve filter častíc chyba funkcie , v prvom rade treba spustiť režim regeneracie !!!!! cez diagnostiku !!!! pani !!! Aby diagnostika prebehla správne a spustilo režim čistenia musi byť viac ako štvrť nádrže paliva , a systém elektroniky motora musí byť bez závad !! pokiaľ tam bude závada neaká napr. chybný žhavič, chyba klapky v potrubí , alebo chyba čidla teploty, regeneraciu vám nespustí !! nechápem prečo ste tam liali hluposti do filtra ?!! je veľmi pravdepodobné , že filter sa mohol znehodnotiť a môžete ho akurát tak vymeniť. pokiaľ dáte filter nový treba urobiť prispôsobenie filtra inak vám auto nepôjde , prispôsobenie sa robí cez diagnostiku !!! No páni majstri nech nelezú do niečoho čomu nerozumejú to im vrelo odporúčam !!!! doporučil by som vymeniť aj snimač rozdielu tlaku a urobiť prispôsobenie . PETER.

   Odpovedať

   1. juraj 11.2.2014 20:09

    problem vyrieseny !! Peter dakujem za rady pomohli mi. Suhlasim s vami chemicke cistenie bolo zbytocne, problem podla mna bol jediny neukoncena reg. tesne pred cyklom. Ak by mali v servise riadnu diagnostiku a spustili by regeneraciu hned a nie zbytocne cistenie filtra /montaz demontaz kyselina/ usetril by som 170 eur. Je to hlavne o skusenostiach technika a softw. vybavenia. Nakoniec v mojom pripade riadiaca jednotka komunikovala nie v rezime VW ale Skoda. Keby som nevidel filter na vlastne oci zaliaty v kyseline tak poviem, ze chceli len tahat peniaze zo zakaznika. Som aj tak rad regeneracia prebehla OK filter vycisteny kontrolky off auto slape. Este raz dik za rady.

    Odpovedať

  118. juraj 11.2.2014 11:13

   Auto ma 154 tis. prva kontrolka ktora naznacila nejaky problem, bola ikona vyfuku, potom sa pridala kontrolka žhavenia a nakoniec aj kontrolka motora auto v nudzovom režime. Na diag. som vyčital jedinu hlasku Porucha filtra pev. castic, od poslednej regeneracie 670 km popolcek 44 g tlak na vstupe do filtra vyssi ako na vystupe, nazov kyseliny doplnim. Technik mal zato" Nedokoncena reg. žial ich softwerove vybavenie nevie spustit regeneraciu nadradenym prikazom.

   Odpovedať

  119. peter 10.2.2014 21:39

   Zdravim vás , rad by som vedel kolko má najazdenè to vozidlo km? Druhá vec akè chemickè čistenie ste prevadzali a prečo bolo treba spustiť čistiaci režim cez diagnostiku najprv ! Rozhodne to dajte do rúk človeku , ktorý má skusenosti a prax ! Nato aby som vám vedel poradiť potrebujem vedieť viac tech. informací . Presne popis chýb , ktore ste načitali , percento zanesenia filtra dpf. Potom môžem k tomu niečo povedať . Peter.

   Odpovedať

  120. juraj 10.2.2014 19:49

   Zdravim, kupil som jazdenku VW 1.6 TDI, v bazare. Generalna smola, na testovacej jazde ok, domov som uz prisiel v nudzovom rezime. Najskor svietil filter, potom žhavenie a nakoniec motor jazda 100 km. Na odporucanie bazaru doma diagnostika, PDF bol vadny,rozdiel tlaku pred a za filtrom, potom tri dni chemicke cistenie, zial auto aj tak v nudzovom režime.Co stym ? poredte Pls. Necham to opravit v bazare v ramci zaruky, alebo radšej do znackoveho servisu na diagnostiku? Dakujem vopred

   Odpovedať

  121. peter 3.2.2014 20:27

   Začnem od konca , nepodcenujte mladych chalanov mechanikov chalan ktory má zaujem a bavího to tak mnoho krat utre nos aj starèmu majstrovi vlastná skusenosť dnes je to o počítačoch a elektronike a dnešný chalani v tom žijú . Znečistený olej bol s čoho ? To by ma zaujímalo . V dieslovom motore bude olej čierny po 50 km. Od výmeny, pokial bol nariedený naftou tak by to naznačovalo zlè spalovanie , ako to detekoval by ma fakt zaujímalo . Kontrolu snímača rozdielu tlaku môže urobiť diagnostikou ja to tak robím . Venujem sa inej značke vozidiel nepoznám diagnostiku mazdy. Snímač rozdielu tlaku sníma stupeň zanesenia filtra dpf. Idú do neho jedna alebo dve trupky priemeru cca 8 až 10 mm. Doporučoval by som demontovať filter a skontrolovať ho v akom stave je vnutorná vloška môže byť spalená ucpatá tak že ju neprepáli ani regeneracia . Videl som to u auta ktorè malo 10 000km. A malo pol roka . Kontrolu snímača treba urobiť aj vizualne na machaniskè poškodenie a skontrolovať priechodnosť potrubia ktorè so spomínal vyššie . Mám skusenosť že veľa krat sa jedná o problèm softweru motora , ale ako som spomínal nepoznám diagnostiku mazdy robím inè značky , ale dajte mi vedieť ako to dopadne s vašim autom zaujíma ma to ok. Peter.

   Odpovedať

  122. peter. 3.2.2014 15:13

   dobrý deň, egr.ventil sa dá skúsiť cez diagnostiku akčných členov v diagnostike funkčný môže byť ale problém môže byť v jeho nesprávnom ovládaní , u vozidiel vw,audi , ktorým sa venujem sa to rieši softwerom rj. motora u mazdy neviem či je také niečo možné to trhanie môže byť problém agrka . Skúste urobiť to ,že prívod do sacieho potrubia na polovicu zaslepte robí sa to tak že tesnenie ,ktoré je pod prívodom urobí sa nové s menšim otvorom cca.8mm. Problém s dpfkom to možno vyrieši možno nie , je dosť možné že vnútorná štruktúra dpfka môže byť poškodená a nemá takú priepustnosť preto sa skoro zanese. Ešte treba skontrolovať snímač rozdielu tlaku ten merá zanesenie filtra .A tiež prívodné potrubie k nemu !!! Rád by som vedel na koľko percent bol ten filter zanesený a či po regeneráci tam bola nula . peter.

   Odpovedať

   1. Tomáš 3.2.2014 17:57

    Neviem nakoľko bol zanesený, ale povedal mi ze po regenerácii je ako nový, tak predpokladam, že po regenerácii mu ukazovalo 0. A co sa mi stalo este pri prvom zanesení bolo, ze napriek tomu ze som mal olej v mazde len nejakych 4500km, tak mi mechanik povedal ze bol "zasraný strasne moc" musel ho vymenit aj s filtrom. neviem ako myslíte skontrolovať snímač rozdielu tlaku, mali to auto tam uz 3krát, a nevedia chudáci čo s tým je, a to je autorizovaný servis ktorý opravuje mazdy už roky, a chlap co sa tomu venuje je skúsený pánko v rokoch, žiadne 20ročné mladé ucho. A napriek tomu nevedia.

    Odpovedať

  123. Tomáš 3.2.2014 12:46

   Dobrý deň prajem.
   Mám mazdu6 r.v.11/2008 (je to ten rad 2009). Mám problémy s DPF filtrom. Mám najazdených 170 000km doteraz, jazdim relatívne dlhé trasy, po meste málo, tankujem len na SHELL a napriek tomu sa mi zanáša DPF filter. Už som s tym bol 2x na diagnostike v MAZDE a na nič neprišli, všetko funguje ako má, spravili regeneráciu vynútenú. Jedine an čo som prišiel čo to môže byť je zlý EGR ventil, nakoľko auto na 3.prevodovom stupni pri cca 2000/min reaguje pri pridaní plynu trhavo, ale len chvílku. Z iných fór a člankov a neviem čoho viem ze je ten EGR ventil vadný, akurát sa chcem spýtať ci môže za to, že sa DPF upcháva. Viem to tak nepriamo odrbat a to, že držím motor v otáčkach okolo 1500/min. a vtedy sa to trhanie neprejavuje. Chcem sa spýtať či za to môže ten EGR ventil. A ako som napísal, diagnostika nič nehlási. Všetko je v poriadku. Ďakujem za odpoveď. Už som z toho nešťastný, nechce sa mi chodiť vždy po 4000km do servisu na diagnostiku. A DPF je dobry, lebo keby bol moc zanesený, tak ho nepustí do vynútenej regenerácie.
   Tomáš

   Odpovedať

  124. peter 22.1.2014 14:30

   ok. dúfam, že to vyriešia . peter

   Odpovedať

  125. peter 22.1.2014 12:55

   To ste mal napísať podrobnejšie hned na začiatku , v tom prípade by som doporučoval jednoznačne skontrolovať softwerový stav r.j. motora cez diagnostiku VAS, ALEBO ODIS. Skontrolovať tpi. v značkovom servise vedia čo to tpi. je. Pokiaľ tam bude všetko ok. tak vymeniť snímač rozdielu tlaku filtra dpf. urobiť prispôsobenie toho snímača to je veľmi dôležité a často sa to nerobí , vykonať skúšobnú jazdu . Toľko z mojej strany postupoval by som takto peter.

   Odpovedať

   1. Michal 22.1.2014 13:24

    Dakujem tak im to pretlmocim a dufam ze budu vediet o com hovorim :-).Vdaka za pomoc

    Odpovedať

  126. peter. 22.1.2014 07:52

   Zdravím, neviem čo na diagnostike robili, či len načítali pamäť závad a to bola celá diagnostika predpokladám . Doporučil by som načítať blok nameraných hodnôt tam sa dá zistiť stupeň zanesenia filtra dpf. a tiež počet najazdených kilometrov od poslednej regenerácie. Skontrolovať softvérový stav riadiacej jednotky motora , skontrolovať snímač rozdielu tlaku dpf. podľa tohoto snímača sa určuje stupeň zanesenia, prípadne spustiť servisnú regeneráciu filtra. Toto je táká teoretická rada od stola pokiaľ bude s tým dalej problém napíšte . peter.

   Odpovedať

   1. Michal 22.1.2014 12:20

    Dakujem za odpoved a chcem trosku doplnit niektore info aby to bolo presnejsie.Namerane hodnoty nacitali ale neboli nejak kriticke,diagnostika vypisala ze regeneracia nie je potrebna ale aj napriek tomu ju spustili.Avsak asi po tyzdni sa problem vratil a regeneraciu opat spustilo a opat zasvietila kontrolka takze problem pretrvava a neviem ci mam opat navstivit servis respektive vyhladat nejaky iny.Dakujem Michal

    Odpovedať

  127. Michal 21.1.2014 21:17

   Zdravim mam Skodu Octaviu 1.6 tdi najazdenych 100000km.Pred nedavnom sa mi zacal objavovat problem s dpf filtrom skoro kazdy tyzden sa mi zapne regeneracia az pokial nezasvieti kontrolka dpf.Na aute zacnu skakt otacky a dokonca sa mi stalo ze mi na krizovatke uz aj zdochlo.Po prejdeni niekolkych kilometrov kontrolka zhasne a je na chvilku vsetko ok.Mne sa vsak nezda ze je tak casta regeneracia dpf v poriadku a bol som s tym uz aj na diagnostiku v autorizovanom servise kde samozrejme nic nezistili.Ppreto sa obraciam na vas ci by ste mi nevedeli poradit v com by mohol byt problem.Dakujem Michal.

   Odpovedať

  128. peter 8.1.2014 21:29

   Zdravím, nepracujem s vozidlami fiat. Venujem sa inej značke vozidiel , ale fungovanie filtra dpf. je viac menej zhodnè u viacerých vozidiel . Je pravda že vozidlo musí mať viac ako štvrť nãdrže paliva aby prebehla regeneracia filtra, dôvod je presne to že sa zvýší spotreba paliva a aby bol zabezpečený dojazd a nebol prerušený čistiaci režim zastavkou na pumpe . To že mate najazdenè cez 200tisíc je v poriadku filter môže fungovať bez problemov životnosť je velice individualna vec poznám spústu vozidiel ktorè majú podobnè kilometre a filtre sú pôvodnè a idú . Článok o dpfku som písal ja snažil som sa odpovedať každemu kto mi tu položil v diskusí otázku . Peter.

   Odpovedať

  129. robino 8.1.2014 19:39

   Dobry ..mam fiat bravo 1.9 jtdm 88kw...noo asi presne viem kedy mi vypaluje filter lebo sporeba ide dost hore a kazi mi to priemerku,vacsinou jazdim v meste...ale co som si vsimol ze mi niekedy trasie trosku viac motorom na volnobeh..ako keby sa dusilo ,otacky su ok...ja si myslim ze to je tym ako keby bol zapchaty ten filter....noo mam najazdenych 245000km..noo a ako je to tou nadrzou a tankovanim..cital som ze ak neni stvrt nadrze tak sa automaticky nevypaluje...je to aj u tychto modeloch???

   Odpovedať

  130. peter 18.12.2013 21:08

   Ste jediný ktorèmu sa podarilo spustiť regeneraciu filtra častíc u motora 2,7 tdi A6 , počas jazdy u tohoto modelu sa to spušta u stojaceho vozidla pane, !!

   Odpovedať

  131. peter 18.12.2013 20:28

   Ešte malý dodatok k relè j317, skotrólujte aj kostriace body v eboxe a v motorovom priestore!! Zlè ukostrenie je zlè napajanie. K chybe v pamäti motora vám musí písať relè j317 skrat na plus alebo skrat na mínus , sporadicky , alebo staticky , pokial mi napíšete ročník a kód motora vašeho vozidla tak vám môžem poskytnúť presnejšie informácie toto je orientačnè z mojej strany všetko . Peter.

   Odpovedať

   1. muro2604 18.12.2013 21:03

    Dakujem nakoniec sa to podarilo,za jazdy to spustil a po 30 minutach sa to vypalilo,uvidim do kedy to vydrži.Ale aj tak to dam von a bude pokoj,lebo som taxikar a väčšinu jazdim v meste.

    Odpovedať

  132. peter 18.12.2013 19:51

   Relè j317. Je napájacie relè svorky 30. To znamená stálè napätie. Skontrólujte poistky v e boxe ten sa nachádza pod predným oknom na pravej strane dáte dole plastový kryt a je tam box okolo sú torx skrutky cca 6 kusov demontujte to veko tam by malo byť relè j317 a sú tam aj poistky skontrólujte ich , skontrólujte kabeláž aj svorky či nie su zaoxidovanè skorodovanè , ďalší box je na ľavej strane skontrólovať tiež poistky a svorky či nie su zaoxidovanè , ak sa vám upchaj odtok pod čelným oknom môže tam byť voda čo je zlè . Vaš problèm nemá nič spoločnè s filtrom DPF. Máte problèm v napájaní , pri tomto stave nikdy regeneraciu nespustíte pane!! Podľa mňa ju ani nebude treba z najväčšou pravdepodobnosťou . Peter.

   Odpovedať

  133. peter 17.12.2013 21:31

   Zdravím vás, bliká kontrolka dpf. a nejde spustiť regeneracia, chcel by som vedieť či v diagnostike bola akrem chyby zanesený filter dpf. aj neaká iná chyba ? Ďalšia vec na akèj diagnostike ste bol vag com. alebo super vag , alebo vas. ? Aby som vám vedel poradiť potrebujem vedieť viac podrobností, všeobecne pokial nejde spustiť servisná regeneracia možnè pričiny sú chyba v elektronike motora u motorov V6 2,7 tdi. dosť častá vec klapky v sacom potrubý vadne , spätnè vedenie spalín malý prietok, ďalej musíte mať viac ako štvrť nádrže paliva pokial je pod štvrť regeneracia sa nespustí . Snímač rozdielu tlaku dpf. Musí byť v poriadku tiež dosť častý problèm , a u motorov V6 , sa pri vstupe do regeneracie prepaja čidlo teploty motora 100 ohm. odporom , tento postup je v diagnostike VAS. Presne popísaný, regeneracia sa robí u tohoto motora na mieste motor beží cca. na 2000ot/min. a trvá to cca 20 až30 minút . Na začiatku je faza zahrievania potom regeneracia a na konec fáza chladnutia teplota filtra sa pohybuje cca 480 až 700stupňov . Napíšte mi na akej diagnostike ste bol, čo presne napísalo v pamäti závad motora potom vãm môžem niečo poradiť . Peter.

   Odpovedať

   1. muro2604 18.12.2013 11:44

    Vypisuje rele j-317 a pdf už nesvieti,len blika kontrolka žhavenia a svieti kontrolka motora

    Odpovedať

  134. muro2604 17.12.2013 18:16

   Dobry den,ja mam A6 2,7 tdi a blika mi kontrolka žhavenia aj motora,dpf zaneseny na 42%,auto ide na nudzovy režim a cez diagnostiku nejde spustit regeneracia.Neviete prečo?

   Odpovedať

  135. peter 12.12.2013 21:03

   Zdravím vás, no ak máte odstránený filter dpf. Tak máte upravenú aj riadiacu jednotku motora to znamená je vyresetovaný subor ktorý kontroluje filter dpf. Je veľmi pravdepodobnè že u vás sa jedná o softwerovú závadu , podľa toho čo ste napísal . Neviem na akej diagnostike ste bol pokial to bola neaká univerzálna diagnostika tak tá nemusí správne a korektne načítať chybovú pamäť rj. motora . Peter.

   Odpovedať

  136. Matúš 12.12.2013 20:02

   Bol som s nim na diagnostike neukazalo mi ziadnu závadu, ale dpf stale svietil no dnes uz po troch dnoch mi konecne aj zhasla kontrolka. Dakujem pekne za radu.

   Odpovedať

  137. peter. 12.12.2013 14:04

   Zdravím, pokiaľ sa rozsvieti kontrolka dpf. počas jazdy a vozidlo ide dalej bez náznaku poruchy a po pár kilometroch kontrolka zhasne , môže sa jednať o sporadickú poruchu niektorej súčiastky súvisiacej s dpf. filtrom . Dosť častá vec je snímač rozdielu tlaku dpf. Treba ísť s vozidlom na diagnostiku a skontrolovať pamäť závad rj. motora, stáva sa že nemusí tam byť žiadna chyba v tom prípade sa môže filter nachádzať v čistiacom režime a napíše na palubnej doske pokračujte dalej v jazde ustálenou rýchlosťou . Další prípad ktorý môže nastať , sú rôzne sporadické chybové hlásenia v pamäti rj. motora súvisiace z dpf. v takom prípade skontrolovať softwerový stav rj. motora a urobiť prispôsobenie softweru to je možne len v orig, servise WV. Na záver pokiaľ sa kontrolka rozsvieti vozidlo nejaví známky poruchy , zastavte vypnite motor počkajte pár minút opäť naštartujte a pokračujte v jazde, pokiaľ sa opätovne kontrolka rozsvieti navštívte servis , pokial sa nerozsvieti pokračujte dalej , a kontrolu na diagnostike urobte len tak pre kontrolu v prebehu pár dní , kde sa dá skontrolovať aj na koľko percent je filter zanesený . peter.

   Odpovedať

  138. Robert 12.12.2013 12:44

   Zdravim,

   mam VW GOLF Variant, r.v.2009, kod motora BLS. najazdenych 208000km. Za tu dobu sa mi rozsvietila kontrolka DPF iba 2x. Viete mi povedat ako postupovat pri jej rozsvieteni na palubnej doske.

   Dakujem

   Odpovedať

  139. peter. 11.12.2013 13:50

   Zdravím , pokiaľ máte vybratý filter pevných častíc tak bude tam upravený softwér r.j. motora pravdepodobne inak by to auto normálne nejazdilo . V prvom rade, ako som tu písal mnoho krát treba skontrolovať vozidlo diagnostikou akú píše chybu a potom môžeme riešiť problém !! Pokiaľ sa rozsvieti kontrolka filtra pevných častíc je veľa možností porúch, pokiaľ to nedáte na diagnostiku tak sa k tomu nemôžem vyjadriť korektne. Konkrétne u vozidla škoda octavia rs, 2.0tdi. bol dosť častý problém snímača rozdielu tlaku dpf. menil sa a tak tiež sa upravoval softwer r.j. motora, za predpokladu že vozidlo nebolo čipované na vyšší výkon ,alebo neboli prevádzané neprofesionálne úpravy ako napr. vybratý dpf.filter, prudký nárast otáčok modré dymenie môže spôsobiť aj prisatie oleja cez odvetranie motora , alebo turbo ľudovo povedané motor sa chytí na olej . Dajte vozidlo na diagnostiku a podľa toho čo napíše môžeme to riešiť dalej ok. Peter .

   Odpovedať

  140. Matúš 10.12.2013 20:15

   dobry večer, mal by som na vás otázku a zaroveň Vas poprosil o radu, mam škodu octaviu 2.0 tdi rs rv. 2007 mam vybrati filter pevných častic. Auto chodilo dlho bez poruchy nic sa nekazilo a podobne. raz mi sa dvihlo do vysich otacok dymilo na modro potom kleslo do optymalnych otačok a potom sa rozsvietila kontrolka dpf no auto ide normalne ako predtym. chcel by som vediet co by to mohla byt za chyba ked tam filter nie je a aj tak svieti.

   Odpovedať

  141. PETER. 25.11.2013 15:06

   Zdravím ťa Juraj , ako vieš že máš zanesený filter DPF. ?? to že píše motor do dílny neznamená že je problém v DPFku. Vozidlo treba dať na diagnostiku a potom rieš problém !! Toto hlásenie môže mať spústu dôvodov a nemusí to mať nič z dpf. čo sa týka značkových servisov tak tiež to trocha preháňate , podľa toho čo tu čítam , svetlo si vyriešil objímkou ale kontakty sú opálené aj v telese svetla tak očakávaj , že porucha sa ti v krátkom čase môže zopakovať . Ja mám 20ročnú prax v značkovom servise wv.audi.škoda , a môžem ti povedať že za ten čas som videl už všeličo , a hlavne keď prišlo vozidlo od garážovej firmy ,česť výnimkám ale tých je veľmi málo, tak daj to auto na diagnostiku a potom sa ozvy ok. Pekný deň ti prajem peter.

   Odpovedať

  142. Juraj 24.11.2013 22:15

   Dnes poobede ma moje auto potešilo hláškou "emisie, navštívte servis" ... predpokladám že je to zanesený DPF, mám VW Touran 1,9 TDI, r.v.2006, DPF, kod motora BLS. Kupoval som ho jazdený z nemecka a vobec sa mi nechce dávať 1000€ alebo viac za výmenu DPF. Trochu som čítal po nete a niekto uvádza ze čistenie stojí 200€ a pomoze to na 1/2 roka !!! to sa mi každého po roka zase nechce dávať také peniaze... garážový majstri mi asi tiež nepomôžu keďže je to taká špecifická vec a mohli by narobiť viac zla ako dobra. Čo mi radíte? Mám ísť do autorizáku nech mi povedia čo s tým je? Keď mi povedia že ho treba vymeniť ako ich skontrolujem či fakt? Mám totiž pocit že tie naše slovenské autorizované servisy doslova ryžujú na takýchto veciach ... minule mi chceli vymeniť celé predne svetlo len preto, že bol trochu opálený kontakt na smerovke (vymenil som objímku na smerovke za par euro a chyba bola odstránená, výmena svetla v servise by ma stála vyše 300).
   Čakám na nejakú konštruktívnu radu, budem za ňu veľmi vďačný.
   Juraj

   Odpovedať

   1. Marcel Janco 24.11.2013 23:42

    Ak bude treba výmena tak: http://autodiely.autorubik.sk/spares/dpffap-filter-na-volkswagen-passat-touran-jetta-19tdi-20-tdi-bmn-bmm-bmr-buz-bls-bmp/

    Odpovedať

  143. PETER. 21.11.2013 14:55

   Dobrý deň, pokiaľ tam píše závadu snímača rozdielu tlaku výfukových plynov tak bude pravdepodobne vadný treba ho vymeniť , skontrolovať treba aj vedenie k snímaču , myslím tým potrubie prívodné k snímaču. Po výmene snímača urobiť prispôsobenie snímača cez diagnostiku , a skontrolovať , na koľko percent je zanesený filter DPF. pripadne spustiť regeneráciu filtra ak to bude treba . Bolo by dobré to urobiť v orig. servise , a skontrolovať aktuálnosť softverového stavu r.j. motora , u niektorých modelov bola zmena softvéru zladenie kvôli zmene snímača . Nič proti garážovým , ale mám skúsenosť že nemajú znalosti v tejto oblasti a ani diagnostiku aby bola prevedená výmena správne.No vypáliť naftou tak to som ešte nepočul a nedoporučujem vám robiť podobné hlúposti !!!!! peter.

   Odpovedať

  144. marek 21.11.2013 10:32

   dobry den, mal by som na vas otazku a zaroven Vas poprosil o radu, som majitelom audi a4, 2.0 tdi quattro, r.v. 2006, vzdy v lete ked zacnem pouzivat klimu a ked ju zapinam a vypinam, alebo ked necham auto dlhsie stat na volnobehu, zacne mi svietit chyba motora a vtedy mi auto zacne ist na mensie percento vykonu, stava sa, ze to aj samo prestene svietit a auto ide zasa tak ako ma. ked som isiel s tym na diagnostiku, tak tam vypise, ze je chybny snimac vyfukovych plynov, no automechanik mi hovori, ze je to uz asi zaneseny filter PDF a ked chybu vymazeme, zasa je vsetko v poriadku, je zaujimave, ze v zimnom obdobi to nevyhadzuje. chceme skusit vymenit ten snimac vyfukovych plynov ale nie som si isty, ci je naozaj chybny, dokonca mi aj radil, ze ak by bol zaneseny filter PDF, ze by sme ho vypalili, naftou, aky mate na to nazor vy?

   Odpovedať

  145. michal 29.9.2013 08:57

   Dakujem

   Odpovedať

  146. peter 28.9.2013 20:44

   Zdravím, blikanie kontrólky žhavenia signalizuje poruchu v système elektroniky motora , to že vozidlo stratí výkon značí , že prejde do núdzovèho režimu. Vypnutím a zapnutím zapalovania sa systèm resetne a vozidlo funguje ďalej normalne pokial sa závada nezopakuje. Treba dať auto na diagnostiku a načítať pamäť závad, a podľa toho postupovať ďalej, príčin prečo bliká žhavenie je veľa napríklad veľmi častá vec bola spínač na brzdovom pedály, alebo spínač spojkovèho pedála . Ako som napísal diagnostika a podľa závady aká bude zaznamenaná riešiť a tiež blok nameraných hodnôt tam sa dá skontrolovať funkčnosť súčastí . Peter.

   Odpovedať

  147. michal 28.9.2013 13:12

   Dobry den chcem sa spitat co znaci u skody octavie 2.0tdi rs 2006rv za jazdy pri akceleracii mi zacne blikat kontrolka zhavenia a auto strati vykon potom musim zastat a vypnut znova nastartovat a auto ide dalej normalne roby mi to tak 2,3 krat do mesiaca zalezi od toho kolko jazdym dakujem za odpoved Michal

   Odpovedať

  148. peter 15.9.2013 13:29

   Ahoj, da sa to aj na vagu. V bloku nameraných hodnôt blok 101, 102, 103, ale zaleží to aj na konkretnom modely vozidla . Hodnota môže byť v percentách , alebo v gramoch . Peter.

   Odpovedať

  149. michal 15.9.2013 11:31

   zdravim da sa skontrolovat hodnota zanesenia aj na vag com ci len vo volksvagene na diagnostike a ak sa da na vag com tak aky kanal alebo ten blok dakujem

   Odpovedať

  150. peter.doc. 13.9.2013 07:34

   zdravím, pri regenerácí môže vozidlo dymiť je to viac menej normálne. Treba skontrolovať hodnotu zanesenia filtra na diagnostike v bloku nameraných hodnôt či je v poriadku .peter

   Odpovedať

   1. michal 13.9.2013 12:28

    dakujem za imfo ak by bol neaky problem mozem sa na vas s tym obratit dakujem s pozdravom Michal

    Odpovedať

  151. michal 12.9.2013 22:30

   Dobry vecer chcem sa spitat mam pasat 103kw 2006 rv pri regeneraci filtra ide dym z vyfuku taky domodra lebo auto stratilo vykom a pri preradovani a ubratom plyne mi dymilo ked to dali na diagnostiku tak v tom case vypisalo dpf cistenie ale kontrolka nesvietila dakujem za imfo

   Odpovedať

  152. peter.doc. 10.9.2013 07:49

   ahoj. no prepáč ale nechápem tvoje počínanie z orig.servisu mazda ideš do oplu? to je tak ako keby si spadol zlomil si nohu a išiel si s tým na gynekologiu!? treba s tým isť na ortopédiu nie?? čistenie sa prevádza cez diagnostiku , dá sa spustiť čistiaci režim pokiaľ to nepomôže je možnosť to vyčistiť mechanicky to jest demontovať filter dpf. namontovať a urobiť prispôsobenia , ale to treba urobiť tak ako treba a opláckov diagnostikov sa nedostaneš do mazdy tak to nemôžu opraviť .peter.

   Odpovedať

  153. peter 9.9.2013 21:31

   Ahoj, ako ho vyčistil keď to svieti? V prvom rade to treba diagnostikovať aký je tam problèm či je zanesený filter dpf. Alebo je problém v neakom senzore. Doporučujem to dať do mazdy na diagnostiku, pokial to auto ide normálne neni v nudzovom režime tak podľa mňa tam bude problèm v neakom senzore , čidlo teploty, alebo snímač rozdielu tlaku a podobne. Pravdepodobne to bolo na univerzalnej diagnostike obd. Ta za istých okolností nemusí načitať nič , nedokaže vstupiť do riadiacej jednotky korektne len zakladnè obd. Pozor na to, orig. Mazda servis tam to zistia , môžeš prísť na slovensko ale možno nie po ceste to môže prejsť do nudzovèho režimu . Peter.

   Odpovedať

   1. Lukas 10.9.2013 00:06

    ano na zaciatku diagnostika v mazda servise ukazala zaneseny dpf... potom som to dal do oplu v snahe urobit to lacnejsie... urobili to poskladali a svietime veselo dalej :)
    je mozne ze ta ich diagnostika nevie vynulovat to chybne hlasenie ?

    Odpovedať

  154. Lukas 9.9.2013 17:17

   Zdravim ta, mam Mazdu 6 2008. Rozsvietila sa mi kontrolka DPF /blika/ aj engine check na dialnici vo Svajciarsku :) nasiel som chlapa co mi vycistil dpf filter v servise opel ale konrolky stale svietia. Ich diagnostika nevykazuje chybu a dpf kontrolka ostava svietit este pred nastartovanim motora. Co teda ? Cidlo ? Pocka to na Slovensko alebo oprava hned ?

   Odpovedať

  155. Michal 23.8.2013 23:30

   Pekne ja som od Ziliny takze to by nebol problem. Moj mail prielozm@post.sk Ozvi sa mi na mail a dohodneme sa dalej. Zatim servus..

   Odpovedať

  156. peter 23.8.2013 20:53

   Zdravím , je to možnè neviem odkial si ? Môžeš sa objednať u mňa v praci dohodnúť si termín a ukázať sa z autom . Ja som z považskej bystrice . Nechaj na seba neaký mail, napíšem ti kontakt ok. Peter doc.

   Odpovedať

  157. Michal 23.8.2013 20:44

   Zdravim ta Peter, takze mal by som na teba este jednu otazku, ak mas na to moznosti a cas nechcelo by sa ti mi na to kuknut aj osobne?

   Odpovedať

  158. peter 21.8.2013 21:56

   Dobrý večer , či na tom audi a4, je vybraný filter nemôžem posúdiť nevidel som to , ale dymenie môže spôsobovať viacero vecí. Pokial je dym čierny , tak je veľká pravdepodobnosť netesnosti sacieho systèmu . Nízky plniaci tlak , to spôsobuje nesprávny pomer vzduch palivo . Taktiež nesprávna funkcia EGR. Ventilu môže spôsobovať dymenie . Plniaci tlak sa dá zmerať na diagnostike v bloku nameraných hodnôt blok 10, a 11, pri treťom prevodovom stupni plný plyn a pri 3000 ot.min, odčitať hodnotu mala by sa pohybovať cca. 2200 až 2500 milibarov. Snímač hmotnosti vzduchu by sa mal pohybovať na hodnote cca 800 až 1000 g. V špičkách tá hodnota vyletí až na 1300g. Tiež treba skontrolovať tlakovè hadice plniaceho tlaku hlavne na spojoch na dobrú tesnosť . Pokial je vykuchaný filter tak to auto musí byť aj softwerovo ošetrenè to znamená že z rj. motora je vymazaná kontrola DPF. filtra. To môže mať čiastočne vplyv na dymenie , na diagnostike sa dá zistiť pár hodnôt okolo filtra treba to skontrolovať . To by bolo z mojej strany a skuseností zaťial všetko .. peter doc.

   Odpovedať

  159. Michal 21.8.2013 21:30

   lenze ked som to kupil mala 190 000 a nic nedymilo vsetko ok..a zrazu po 30 000km z nicoho nic toto?? ako je mozne ze predtym nic a teraz to dymi a ja som s dpf nic nerobil.

   Odpovedať

  160. Michal 20.8.2013 22:36

   Zdravim mam audi A4 2,0TDI 103kw 220 000 km. Takze pri starte zadmi na cierno za jazdy ked to zoslapnem ale nie moc uz pri 2600 ot. zacne dymit a ked idem plynulo vobec nic. Auto mam normalny vykon a tiez aj spotrebu..v servise diagnostika vsetko ok akurat hodnota popolceka bola 0 co asik neni normalne a majstri tvrdili ze mam vybrate DPF lebo ze ma to taky plechovy zvuk ked po nom buchol a este ze je na nom zvar ktory neni urcite fabricky..co si o tom myslite vopre dik.

   Odpovedať

   1. Peter K 21.8.2013 15:21

    filter mas uz urcite vybrany (vykuchany) preto ten zvar a dym

    Odpovedať

  161. matus 15.8.2013 18:02

   dobry den

   kupil som si seat leon dovoz NSR :-) ma najazdenych 80tis km prisiel na nom na slovensko isiel urobit vsetky procesne ukony na prihlasenie a jednou z ich bola stk tam merali emisie a uf vysoke otacky na neutrale a dlho a viac krat. asi za hodinu zacala svietit zlta kontrolka a diagnostika vypisala tlakovy spinac vyfuku 1g450 na aute isiel dalej a objednal snimac medzi casom (24 hodin cca) zacala svietit zlta kontrolka vyfuku a auto ma otacky cca 1000. dnes idem garazovemu majstrovi (dufam ta vynimka co pisete)a vraj vymenime spinac a urobime regeneraciu. mam z toho nejake obavy pise sa ze auto moze zhoriet atd.. ? dufam ze to dobre dopadne

   dakujem M.

   Odpovedať

  162. peter 27.7.2013 22:50

   Dobrý večer, autor toho článku som ja. Začnem od konca , pokiaľ je filter zanesený tak že sa nedá vyčistiť servisnou regeneráciou, ta stačí ho demontovať [ u niektorých modelov vozidiel to neni jednoduchè ] a vystriekať ho prúdom teplej vody [ na wapke] nechať ho usušiť a namontovať späť . Po nahodení prispôsobiť cez diagnostiku u niektorých modelov vozidiel wv. Audi. Je položka v diagnostike výmena filtra dpf, zadať a tiež aj vyrovnanie hmotnosti popolčeka . Prípadne spustiť regeneraciu dpf. Pokial to nepomôže tak len vymeniť za nový . Čo sa týka prvej otázky tak pravdepodobne bol motor v čistiacej fáze preto ten prejav chodu, u niektorých vozidiel vám napíše na prístrojovom panely [ pokračujte v jazde rýchlosťou viac ako 60 km, a v otáčkach cca 2500 až 3500 ] na diagnostike to nezaznamená ako chybu. Tiež sa stáva , pokial vozidlo malo natankovanú nie moc kvalitnú naftu po spustení čistenia z výfuku kvapká taká zelená páchnuca zmes , je to zriedkavè , ale už som sa s tým stretol hlavne u audi q7, 3.0 tdi. Peter.

   Odpovedať

  163. Milos 26.7.2013 16:07

   Zdravim. Moje auto kazdych cca 500 km sa zacne spravat divne, netaha rovnomerne v celom rozsahu otacok, na volnobehu mam viac otacok oproti normalu a motor ma zvysene vibracie, jedine co pomaha je asi 3minutova nepretrzita jazda na cca 2500-3000 ot./min. Chybu so zanesenym DPF mi nepise, ale moj odhad je, ze problem bude v nom. Otazka 1.: aky moze byt problem, (diagnostika (VAG) ziaden problem nezobrazuje)? Ot.2:Pomahaju filter vycistit kyseliny predajne v obchodoch s autosuciastkami?
   dakujem,
   pripadne mohol by som Vas poziadat o kontak na autora? Rad by som opravu zveril odbornikovi, ale v dnesnom svete neviem, kto je odbornik:) a tento pan naozaj vie, o com pise...

   Odpovedať

   1. peter 13.4.2015 07:27

    Ja osobne žiadne čistiace pripravky moc nedoporučujem , je možné preplachnuť filter prúdom vody /wapka/ vysušiť a namontovať . pokial neni možné urobiť čistenie servisnou regeneraciou . peter.

    Odpovedať