Lajkujte nás na Facebooku

Súvisiace články

17 komentárov

 1. 1

  Tibor ĎURICA

  Normy EURO 1 až EURO 5 platia len pre osobné autá ?
  Ktoré emisné normy platia pre ťažké nákladné automobily ?
  Ďakujme

  Odpovedať
 2. 2

  MM

  emisne normy EURO majú síce rovnaké označenie pre osobné aj nákladné vozidlá, ale samozrejme pre nákladiaky platia iné hodnoty..je to v tabuľkách…

  Odpovedať
 3. 3

  cesto

  Ak som správne pochopil tak diesel má horšie emisie ako benzín?

  Odpovedať
  1. 3.1

   Anonym

   samozrejme, je to dané typom paliva a spôsobom spaľovanie.

   Odpovedať
 4. 4

  Miroslava

  rada by som sa informovala, aké splodiny vypúšťa do ovzdušia nový typ automobilu na CNG palivo. Všade čítam, že CO2 a ďalšie zložky. viete mi poradiť aké ďalšie zložky to sú?
  Ďakujem

  Odpovedať
  1. 4.1

   MJ

   Znížená škodlivosť spaľovania CNG vyplýva najmä z jeho zloženia. Konkrétne z pomeru atómov uhlíka a vodíka v molekule. Zemný plyn je tvorený z cca 98% metánu CH4 s priaznivým pomerom uhlík / vodík = 1/4. Vozidlá na zemný plyn produkujú výrazne menej škodlivín ako vozidlá s klasickým pohonom.

   • Takmer nulové emisie pevných častíc
   • Zníženie emisií CO2 o 20 – 25% oproti konvenčným motorom.
   • Podstatne nižšia hladina emisií – oxidov dusíka NOx a emisií oxidu uhoľnatého CO.
   • Výrazné zníženie bezmetánových, aromatických a polyaromatických uhľovodíkov (PAU), aldehydov, keďže do zemného plynu sa nepridávajú aditíva a karcinogénne prísady.
   • Spaliny z motorov na zemný plyn neobsahujú oxid siričitý (SO2)

   Odpovedať
 5. 5

  Radovan

  to znamena, ze dieselove motory s oznacenim Euro 4 maju alebo nemaju namontovany filter pevnych castic?

  Odpovedať
  1. 5.1

   Anonym

   Ako ktoré. Niektoré spĺňajú túto emisnú normu aj bez filtra pevných častíc.

   Odpovedať
 6. 6

  leocham

  chcel by som sa dozvedet dymivost na 2.2crd E3 nacipovani na 158koni tkze 121KW na emisnom tvdia že 1,6 je dovolene max je to pravda??

  Odpovedať
 7. 7

  leocham

  poprosim o tabulku

  Odpovedať
 8. 8

  marian

  EURO 6. Táto emisná norma vstúpi do platnosti od septembra 2014. Dotkne sa dieslových motorov, konkrétne znižovaniu hodnôt NOx z 0,18 na 0,08 g/km a HC + NOX 0,23 na 0,17 g/km tato norma sa bude tykat novovyrobenych aut?

  Odpovedať
 9. 9

  susawoman

  dobrý deň, vie mi tu niekto dať odpoveď na toto? minulý týždeň sme boli na STK. neprešli sme emisnou, nakoľko sme mali deravý výfuk (bol menený celý pred dvomi rokmi, aj tak sa urobila dierka na spoji). dali sme to opraviť a šli znova. po druhýkrát sme neprešli, podľa technika je stále deravý! Chcem sa ale spýtať, či je možné, že tie hodnoty, z ktorých sme vyhoveli minulý týždeň, boli pri dnešnej opakovanej kontrole napísané ako nevyhovujúce a naopak – minulotýždňové nevyhovujúce boli dnes v poriadku. To sa tak z týždňa na týždeň môže zmeniť? je to normálne? dík

  Odpovedať
  1. 9.1

   Tomas

   Zdravim,
   menit sa to moze v zavislosti od viacerych faktorov. Teplota motora, pouzite palivo (Shell, Slovnaft, OMV,..). Ja ked som bol na STK, tak som mal problem s emisiami. Kedze dlho som cakal s autom v rade, tak motor vychladol. Ked som prisiel na radu, tak urobili hned meranie. Samozrejme, uplne nevyhovujuce hodnoty. Preto sme nechali bezat motor, aby sa trocha zohrial. Samozrejme som potom musel aj trocha „vytocit“ motor do otacok. Podla technika sa tym zvysi tlak vo vyfukovom potrubi a vyfukne to aj nejake usadeniny z katalyzatora a podobne. Pisem to tak, ako tomu rozumie ja, a isto sa najde kopec dalsich odbornikov, ktori to moze potvrdit, vyvratit, pripadne poopravit. Po tomto akte som emisnou presiel, a hodnoty boli uplne v norme.

   Odpovedať
 10. 10

  Michal

  Dobrý večer, je pravdy ak vozidlo spĺňa Euro 2 tak sa nedá na slovensku prihlásiť? Ak je to pravda ako sa to dá príhlásiť. Jedná sa o benzínový motor čiže emisie by sa dali zlepšiť montážou LPG. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
  1. 10.1

   Tomas

   Zdravim, ja som kupoval auto, ktore uz bolo na Sk. Je to Euro2, a na DI mi ho prehlasili do ineho okresu bez problemov. Bolo to v marci 2018.

   Odpovedať
 11. 11

  Miroslav

  Poprosím o radu, chcem kúpiť auto s r.v. 2015, diesel, emisná trieda 5. Dokedy budem môcť jazdiť s touto triedou do SRN, keďže tam pracujem?

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.