Lajkujte nás na Facebooku

Súvisiace články

4 komentáre

 1. 1

  je to tak

  Použijem zasa príklad od našich susedov – Rakúšanov! Pre väčšiu bezpečnosť pri prejazde križovatkou riadenou svetelnými signálmi sa pri zmene signálu zelenej na oranžovú najprv začne blikať zelené svetlo. Vodiči v danom jazdnom pruhu zvoľnia jazdu, nakoľko vedia, že zelená čoskoro skončí a rozsvieti sa oranžová a potom červená. No neviem, či to realizujú na celom území, ale v niektorých mestách to takto funguje. U nás to asi nie je možné uplatniť, pretože si myslím, že u nás by vodiči nespomaľovali, kedy by blikala zelená, ale zrýchľovali, aby ju ešte stihli! a aby mohli prejsť križovatkou!

  Odpovedať
  1. 1.1

   Anonym

   Je to o mentalite, ale k tej sme sa dopracovali sami. Každý sa všade naháňa, pchá, na niečo sa hrá a ukazuje. Média prezentujú za hrdinu zlodeja alebo štetku, poctivo pracujúci človek, ktorý sa správa ohľaduplne je každému na smiech,

   Odpovedať
  2. 1.2

   WorkingClassHero

   v Sydney som si zvykol na semafory bez zlteho svetla, len zelena a cervena, kt. pred zmenou blikaju.. podla mna najlogickejsie riesenie.. a semafory pre chodcov na prechodoch vydavaju taky pomaly tikavy zvuk, kt. pri zmene svetla na zelenu zrychli a zmeni hlbku tonu.. je to uzitocne najma pre zrakovo postihnutych, kt. sa takto mozu lahko zorientovat aj bez doprovodu..

   Odpovedať
 2. 2

  Peter

  Zákon č.1: Policajt má vždy pravdu
  Zákon č.2: Ak by predsa nemal pravdu policajt, potom platí zákon č.1

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.